Eihenbaums: Krievijai vajadzētu palūkoties uz sevi spogulī

0 Komentāru
Eihenbaums: Krievijai vajadzētu palūkoties uz sevi spogulī
Foto: LETA

Krievijā biedējoši pieaug agresīva nacionālisma izpausmes, visa veida ekstrēmisms, neiecietība, uz ko ir norādījušas vairākas autoritatīvas starptautiskas organizācijas, tādēļ valstij vajadzētu palūkoties uz sevi spogulī, sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Eihenbaums, komentējot Krievijas prezidenta Vladimira Putina intervijā Serbijas laikrakstam “Politika” pausto, ka nacisma izpausmes kļuvušas par ikdienišķu lietu Latvijā un pārējās Baltijas valstīs, norādīja, ka šāda veida retorikai nav nekāda sakara ar realitāti Latvijā.

“Tā diemžēl jau gadiem skan no Krievijas amatpersonu mutēm. Tā ir daļa no informatīvā kara, ko Krievija ir izvērsusi pret Baltijas un citām demokrātiskajām valstīm. Tā vairs nevienu informētu un objektīvās pozīcijās esošu personu nedz izbrīna, nedz pārsteidz,” sacīja Eihenbaums, skaidrojot, ka tā saucamo “neonacisma atdzimšanas” naratīvu Krievija izmanto vairākiem mērķim vienlaicīgi – politiska spiediena izdarīšanai un uzmanības no savām problēmām savā valstī novēršanai.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Kārlis Eihenbaums: Tas redzams arī agresijas pret Ukrainu gadījumā – kā viens no ieganstiem valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes graušanai. Krievijai pašai vajadzētu palūkoties uz sevi spogulī. Krievijā biedējoši pieaug agresīva nacionālisma izpausmes, visa veida ekstrēmisms, neiecietība, uz ko ir norādījušas virkne autoritatīvu starptautisku organizāciju. Tā vietā, lai apkarotu šīs negatīvās parādības pašā Krievijā, Krievija par ekstrēmistiem dēvē un ierobežo tos savas valsts citādi domājošos, kas cenšas paust alternatīvu viedokli par valsts īstenoto politiku.

Kā ziņots, Putins ceturtdien ieradīsies vizītē Belgradā, kur viņš piedalīsies pasākumos par godu 70. gadadienai, kopš Serbijas galvaspilsēta Otrajā pasaules karā tika atbrīvota no vācu iebrucējiem.

Pirms vizītes Serbijā Putins intervijā laikrakstam “Politika” paudis uzskatu, ka nacisma izpausmes kļuvušas par ikdienišķu lietu Latvijā un pārējās Baltijas valstīs un Krievija nepieļaus fašisma heroizēšanu.

Savukārt Serbija gatavojas Putinu sagaidīt kā varoni ar militāru parādi, kāda Belgradā nav pieredzēta vairāk nekā 40 gadu.

“Karavīri maršē, pa ielām rībēdami brauc kaujas tanki, virs galvām lido reaktīvie iznīcinātāji. Vai Balkānos sācies jauns karš?” vaicā ziņu aģentūras Associated Press korespondents un pats arī atbild, ka šādi notiek gatavošanās militārajai parādei par godu Putina vizītei.

“Prezidents Putins piedalīsies lielā militārā parādē, kādas mums nav bijis vairāk nekā 40 gadu. Es uzskatu, ka šis datums un šis notikums to ir pelnījis,” Serbijas premjerministra Aleksandra Vučiča teikto citē Belgradas raidorganizācija B92.

0 Komentāru