Dūklavs par zivju eksporta aizliegumu: šeit nav nekāda sakara ar produkcijas kvalitāti

1 komentārs
Dūklavs par zivju eksporta aizliegumu: šeit nav nekāda sakara ar produkcijas kvalitāti
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. (Foto: LETA)

Lai arī oficiāla apstiprinājuma vēl nav, Krievija varētu aizliegt ievest savā teritorijā piecu Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumu produkciju. Tā šodien pieļāva zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Šie ir uzņēmumi, kuru pamatražošana ir šprotes, tostarp, tādi uzņēmumi kā Randa, Brīvais vilnis un Kaija. Dūklavs atturējās minēt, cik lielus zaudējumus tas varētu nodarīt nozarei, pirms Krievijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests Rosseļhoznadzor savu lēmumu nav paziņojis oficiāli. Ministrs kaimiņvalsts dienesta lēmumu nesaista ar produkcijā atrastām veselībai bīstamām vielām, bet drīzāk ar politiskiem apsvērumiem.

“Šeit nav nekāda sakara ar produkcijas kvalitāti, nav nekāda sakara, ka slikta būtu šī zivtiņa, ko mēs sūtām. Šeit vienkārši ir, manuprāt, vai nu tas es nezinu, vai es drīkstu to saistīt kopā ar šiem samitiem un ar mūsu prezidentūru, Lietuvā ar uz prezidentūru citā nozarē piena nozarē radās pēkšņi problēmas. Ja tas tā būs tad man jāsaka, ka šeit ir citi iemesli un iegansti, nekā pašu zivju ražotāju, pārstrādātāju sliktā produkcijas kvalitāte,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Dūklavs atzīst – lai gan zaudējumi būs, to apmēri nebūs katastrofāli. Krievijas rubļa kursa krituma dēļ cenas ir zemas, pirktspēja vāja un peļņa Krievijas tirgū šprotu ražotājiem vairs nav tāda kā agrāk. Tomēr, ja kaimiņvalsts aizliegs Latvijas zivju produktu importu, tad ministrs ir apņēmies rosināt valdību lemt par atbalsta pasākumiem. Tāpat Dūklavs plānojis atbalstu meklēt Briselē, tomēr viņš norāda, ka Eiropas Savienība jau iepriekš mudinājusi ražotājus rēķināties ar Krievijas tirgus nestabilitāti.

1 komentārs