Dūklavs par cūku mēri: Daudzas lietas pārspīlējam

Komentāri

”Mēs daudzas lietas stipri pārspīlējam – meža dzīvniekiem ir vēl ļaunākas slimības, kas ir cilvēkiem bīstamas. Āfrikas cūku mēris nav vispār cilvēkam bīstams,” pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš pauda – ja atrasta šīs infekcijas dēļ nobeigusies mežacūka, nav nepieciešamības noteikt karantīnu 50 kilometru rādiusā arī mājas cūkām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Latvijas ierosmes tika pārskatīts Eiropas Komisijas lēmums, kas pašlaik nosaka Āfrikas cūku mēra ierobežojumus un tirdzniecības nosacījumus šis infekcijas skartajās un riska teritorijās. To ES dalībvalstis nolēma šīs nedēļas sākumā Briselē.

Jaunajā lēmumā noteiktās atkāpes atvieglos dzīvu cūku un cūkgaļas produkcijas pārvietošanu no mēra skartajām un riska teritorijām. Piemēram, cūku novietnē regulāri veicot laboratoriskos izmeklējumus uz vīrusa klātbūtni, no Ziemeļvidzemes un Latgales mājas cūkas varēs vest nokaušanai visā Latvijas teritorijā, savukārt gaļu drīkstēs izplatīt tikai Latvijas teritorijā, turklāt tā būs īpaši jāmarķē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl