3 komentāri

Lai gan Latvija ir eiro zonā, Grieķijai naudu mūsu valsts pagaidām nav aizdevusi. Tomēr, kā LNT ziņām šodien sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, ja ar līdzšinējo aizdevuma programmu Grieķijai nepietiks, parādos grimstošo valsti var nākties glābt arī Latvijas nodokļu maksātājiem.

Grieķija šovasar pretendē saņemt vēl 7,2 miljardus eiro no eirozonā izveidotā palīdzības fonda. Taču naudu tā saņems vien tādā gadījumā, ja turpmāko četru mēnešu laikā aizdevējiem spēs pierādīt, ka pilda saistības un veic solītās reformas. Tā norāda eirozonas finanšu ministri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ir jānoslēdz šīs programmas pārskats un tad būs tikai jauna nauda. Nav tā, ka viņi šodien mums iesniedz dokumentu, mēs nopriecājamies, cik labi viss aprakstīts — tur nav neviena cipara, neviena skaitļa, neviena datuma — un grieķi saņem naudu un nedara neko,” norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvija Grieķijas glābšanā pagaidām nepiedalās. Tomēr, ja arī vasarā saņemot 7,2 miljardus, Grieķija joprojām nespēs pati finansēt savas parādsaistības, aizdot naudu var nākties arī Latvijas nodokļu maksātājiem.

Kā skaidro Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis, jaunais aizdevums tiks maksāts no Eiropas Stabilizācijas mehānisma.

Līdz ar iestāšanos eirozonā, šajā fonā naudu iemaksā arī Latvija. Iemaksas 44 miljonu apmērā Latvijai ir jāveic piecos gados, līdz tiks sasniegts viss iemaksājamā kapitāla apmērs – 221 miljons eiro.

Valdis Dombrovskis pagaidām atturas prognozēt, cik daudz naudas Grieķijai var nākties aizdot no Eiropas Stabilizācijas mehānisma.

TOP komentāri

  • ivs
  • Nu ko,
    0 0 0

    Nu ko,

    Dombrovskim taču ir pārbaudītas metodes ''valsts glābšanā'',lai taču ievieš savus konsolidācijas,optimizācijas,pensionāru aplaupīšanas plānus Grieķijā un glābj Eiropu,visas iespējas,nevis draudēt Latvijai ar kārtējo ''glābšanas operāciju''.MĒSLS !
  • ome 15

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl