2 komentāri
Demogrāfs: Pārdomāta ģimenes atbalsta politika veicinātu dzimstības un mirstības izlīdzināšanos
FOTO: LETA

Jaundzimušo skaita pieaugums ir iepriecinoša tendence un, turpinot pārdomātu ģimenes atbalsta politiku, līdz 2020.gadam ir iespējams sasniegt Nacionālajā attīstības plānā ierakstīto mērķi panākt dabiskā pieauguma izlīdzināšanos, norāda demogrāfs Ilmārs Mežs.

Kā stāstīja Mežs, jaundzimušo skaita pieaugums ir demogrāfiskās atbalsta politikas rezultāts, neraugoties uz jaunu sieviešu auglīgā vecumā skaita samazināšanos. “Mēs esam uz pareizā ceļa,” piebilda demogrāfs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mežs uzsvēra, ka valsts ekonomikas situācijas uzlabošanās vēl neuzlabos dzimstību, tāpēc jāturpina pārdomāta ģimenes atbalsta politika.

Tomēr, lai arī dzimstības rādītāji uzlabojas, joprojām valstī kopējais dabiskais pieaugums ir negatīvs, norādīja Mežs.

Lai paaugstinātu dzimstību, jāturpina mazināt netaisnīgā nodokļu politika attiecībā pret ģimenēm ar bērniem, lai tās nenonāktu zem nabadzības sliekšņa. Viņš minēja piemērus, ka nepieciešams pacelt neapliekamo minimumu cilvēkiem ar bērniem, tāpat jāmazina rindas bērnudārzos, jānodrošina jaunajām ģimenēm iespēja vieglāk iegādāties savu mājokli, kā arī viens no atbalsta risinājumiem būtu brīvpusdienu nodrošināšana ne tikai līdz trešajai, bet gan līdz devītajai klasei, kā tas ir Igaunijā.

Jau ziņots, ka pagājušā gada laikā Latvijā piedzimuši 21 532 mazuļi un, lai arī mirušo skaits joprojām ir lielāks, ir sasniegts labākais dabiskā pieauguma rādītājs kopš 2010.gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Pērn visa gada laikā ir piedzimuši 21 532 bērni, miruši ir 28 438 cilvēki, līdz ar to iedzīvotāju dabiskā pieauguma rādītājs ir mīnus 6906.

Tomēr dabiskā pieauguma rādītāji salīdzinājumā ar 2013.gadu ir uzlabojušies, jo gadu iepriekš piedzima 20 596 mazuļi, bet miris 28 6981 cilvēks. Iedzīvotāju dabiskā pieauguma rādītājs 2013.gadā bija mīnus 8095.

Dzimstības pieaugums pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, bijis 4,34%.

TOP komentāri

 • aste, pēc raksta lasīšanas
  0 0 0

  aste, pēc raksta lasīšanas

  Džeks saka, ka jāturpina kaut kas, kā nav un ka kaut kas esot kaut kā neesoša rezultāts. Nu var jau liet...
  Tas auglīgais vecums ir superīgs termins. Starp citu, TĀ vienkārši ir sieviete...
 • aste,
  0 0 0

  aste,

  Tas jāsaprot tā - kamēr kāds nav nomiris, neviens dzimt nedrīkst, tad dzimstība izlīdzināsies ar mirstību...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl