Degpunktā producents: Grēksūdzes glabātājiem ir jāsaprot, ka cieš citi cilvēki

10 komentāri
Degpunktā producents: Grēksūdzes glabātājiem ir jāsaprot, ka cieš citi cilvēki

Drošsirdība vai gļēvums, grēcinieka aizsardzība vai akla sekošana dogmām? Kriminālziņu raidījuma Degpunktā producents Agris Blūmfelds pauž savu viedokli par katoļu grēksūdzes noslēpumu.

Man ir prieks, ka uz šīs planētas ir daži cilvēki, kuri patiešām prot glabāt noslēpumus, taču daudzos gadījumos tas jau robežojas ar nozieguma piesegšanu un sabiedrības apdraudējumu. Ja mēs runājam par konkrēto gadījumu Eksporta ielā, kur tiešām zvēriski, sātaniski tika nogalināta jauna sieviete un viņas mazulis, ir jautājums – ko darītu mācītājs brīdī, ja slepkava katru nedēļu nāktu un stāstītu par arvien jauniem upuriem, stāstītu par tiem visos sīkumos un smalkumos, tā ka nerodas šaubas, ka cilvēks vienkārši varētu būt jucis – ko mācītājs darītu tad?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksporta ielas gadījumā vienkārši paveicās, ka nebija jaunas slepkavības. Kaut gan patiesībā jau bija – tās palika neatklātas un noziegumu rokraksts bija ļoti līdzīgs.

Tātad pastāv iespēja, ka šobrīd trako mājā sēdošais slepkava vainojams vēl vairākos noziegumos. Tāpat pilnīgi iespējams, ka par tiem kāds katoļu priesteris ir ļoti labi informēts. Šajā brīdī vajadzētu atcerēties ne tikai par baznīcas stāju un nostāju, bet arī par noslepkavoto cilvēku tuvinieku ciešanām un dvēseles mieru, ko iegūt viņi varēs tikai tad, kad zinās, ka slepkava saņēmis sodu. Priesteru klusēšana paildzina ciešanas.

Manā uztverē grēksūdze pēc savas būtības neaizliedz grēkot tālāk, tā tikai padara grēkā kritušā ceļu vieglāku. Ir tāds vecs joks par to, kā “darbojas” Dievs: “Ja tu gribi jaunu velosipēdu – nelūdz to Dievam, jo tu to nedabūsi. Tā vietā – nozodz to riteni un palūdz Dievam piedošanu!” Es pieņemu, ka lielā daļā gadījumu šādi arī strādā dievticīga noziedznieka prāts. Noziegums, grēksūdze, grēku atlaišana, atkal noziegums…

Vēl viena lieta, kas gan tiešā veidā neattiecas uz grēksūdzi, bet tomēr nāk prātā, domājot par šo tēmu. 1996. gadā Holivudā uzņemta filma Sleepers – šajā grāvējā tieši mācītājs ir tas, kurš spiests melot, lai tiktu atjaunots taisnīgums. Ja kāds nav redzējis – ir vērts noskatīties un saprast, ka ir lietas, kuras drīkst pārkāpt cēlāku mērķu vārdā.

Katoļu baznīcas, Valsts policijas un ētikas pētnieces viedokļus lasi šeit!

TOP komentāri

 • priede
  +13 +13 0

  priede

  Man ļoti negatīva attieksme pret liekuļiem- ticīgajiem...Aiziet uz dievkalpojumu, noskaita tēvreizi un turpina darīt riebeklības! Piekam pasaka, ka riebjas dievkalpojums, bet visiem tēlo svēto! Saku, jo pazīstu tādu!
 • Cilvēks
  +8 +8 0

  Cilvēks

  Tam, kurš grēkus sūdzot, plāno nākamo grēku, ir pilnīgi pie vienas vietas, ka tā atkal grēko, jo ''Dieva taču visu piedos''! Nedomāju, ka žurnālists te jāvaino. Ne jau viņš un mācītāji ir spējīgi pārbaudīt, vai grēkotājs tiešām to nožēlo.
 • PIN kods to nu, bet
  +2 +2 0

  PIN kods to nu, bet

  Saprašana nav Blūmfelda stiprā puse. Egoisms un liekulība gan. Muguru labāk viņam negriezt, iedurs duncīti ar apskaužamu precizitāti. Neprofesionālāku žurnālistu nepazīstu. Kā parasti -tukša muldēšana.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl