Komentāri

Šī nedēļa šokēja – tas, ka Kokneses novadā, iespējams, izvarota 10 mēnešus veca meitenīte, liek stingt asinīm dzīslās. Par šo vardarbību aizdomās turētais 54 gadus vecais vīrietis ir aizturēts, tomēr, skaidrojot notikušo, ārsti neslēpa, ka šis nebūt nav vienīgais šāda veida gadījums, un tas nav arī pat jaunākais bērniņš, pret kuru vērsta seksuāla vardarbība.

Tā kā šāda pieaugušo rīcība ar bērniem no kādreiz kaut kā pilnīgi ārkārtēja ir kļuvusi kliedzoši bieža, šķiet, ka mūsu sabiedrībā ar mūsu vērtību sistēmā un savstarpējās attiecībās kaut kas nav kārtībā un kļūst arvien ļaunāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LNT Ziņu TOP 10 par šo jautājumu iztaujāja cilvēku, kurš ikdienā redz lielu daļu traģēdiju un nelaimju, kas notiek ar mūsu bērniem un satiek arī viņu vecākus.

Bērnu reanimatologs Pēteris Kļava

Es nesaku, ka tas nav bijis pirms mūsu ēras un tas nav bijis Grieķijā. Tas ir bijis. Tas ir bijis Padomju Savienībā, un tas ir Amerikā, un tas ir Austrālijā un it īpaši Norvēģijā. Skaidrs, ka šis ārprāts jebkuram normālam cilvēkam, sievietei it īpaši, viņu nekādos normālos rāmjos nevar definēt. Tas ir kas briesmīgāks ar atombumbu, ko nomet, jo nu – tur visi iet bojā. Es redzēju šīs meitenītes seju, samocītu, izmisušo, baiļu, sāpju pārciesto, viņas asiņojošos orgānus. Intelekts nespēj nofilmēt tādus skatus, kas tas tāds ir. Bet tajā pašā laikā mūsu sabiedrībā noteikti būs daudzi tipi – un tie būs vīrieši, tās nebūs sievietes – kas mēģinās runāt par cilvēktiesībām, par fizioloģiskajām īpatnībām, ka viņš ir saņēmis kaut kādus ordeņus, piedzēries uz barikādēm sēdējis, un tādas muļķības, ka nu tā gadījās. Tā kā Liepājā, ziniet, tā vairs nedariet. To dara vīrieši, kas sēž kreklos, pārēdušies, neko nav redzējuši dzīvē un mēģina saglabāt savu kaut kādu Eiropas Parlamenta statusu, ka viņš ir civilizēts, ka vajag civilizēti Latvijā. Ka pareizi, nevar sodīt. Un šī kroplība, un šī intelektuālā kroplība, kas nāk līdzi, es pat nezinu, ka tā par infantilo kroplību, kas nāk līdzi ļoti daudziem Latvijas vīriešiem dažādos ešelonos, ir tas toksiskais precedents, kas nosaka kaut kādu nesodāmību, kad ir varianti, kā mēs varam paskatīties uz šo lietu. Un tas uzreiz tiks degradēts – jā, tā gadās dzīvē. Bet tad, ja tas notiktos ar viņu bērnu, ko tad viņš runātu? Un tāpēc es gribētu, lai cilvēki mazliet paklusē, it sevišķi tie, kas gribēs izteikties pēc šīs sarunas šajā jautājumā – ko tas Kļava te runā. Tāpēc ka tas cilvēks, kas uzskata, ka tā ir norma, ka tas ir pieļaujams. Tas rada to patoloģisko turpinājumu, ka reanimācijā netiek nosauktas lietas īstajā vārdā. Cena tam būs nāve. Vai sabiedrības turpmāka degradācija.

Ārsts arī norāda, ka šis jautājums ir jārisina politiski. ”Tas nav mana viena mazā prātiņa jautājums, tas ir politisks lēmums. Tas nav viena policista vai ārsta lēmums, tas ir politisks – jāpieņem lēmums mainīt. Dzīve ir lēmumu pieņemšana. Tas ir politisks lēmums, jo nevar izmainīt attieksmi, izdarīt strukturālas izmaiņas, ja tas nav politisks lēmums. It kā banāli, bet politiķi ir mūsu vīrieši un sievietes, kas to izlemj neatkarīgi no Briseles vai Vašingtonas. Politisks lēmums ne tikai par pedofilu – daudzi lēmumi netiek pieņemti Latvijā, tie vienkārši tiek nomuļļāti, tieši tā kā krievu laikos – ai, tur viena skrūve ir mašīnā nav, ai, tur tramvaja pietura tuvāk tālāk. Tā ir attieksme. Un attieksme ir sekas mūsu civilizētībai,” uzskata Kļava.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl