Komentāri

Publiciste un rakstniece Dace Rukšāne gadā izlasa līdz pat simts grāmatām, un viņa uzskata, ka grāmatu lasīšana ne vien bagātina vārdu krājumu, bet arī palīdz labāk izprast cilvēkus.

“Mēs pamatīgi bagātinām vārdu krājumu, otrkārt – pasaules uztveri. Treškārt, tas palīdz komunicēt tālāk ar cilvēkiem, un ne tikai vārdu krājuma dēļ, bet arī tādēļ, ka tu vairāk sāc saprast cilvēkus un situācijas. Grāmatās ļoti daudz kas tiek aprakstīts – tādos sadzīviskos, varbūt uztveramos veidos,” stāsta D. Rukšāne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rakstiece pieļauj, ka sievietes vairāk lasa vienkāršāku literatūru, piemēram, lubenes. “Es pieļauju, ka varbūt vīriešiem neceļas roka lasīt lubenes vai arī viņi uzskata to “zem sava goda”. Līdz ar to, vismaz kā es esmu novērojusi, vīrieši lasa mazliet sarežģītākas lietas,” stāsta D. Rukšāne.

Kamēr vīrieši gadā izlasa vidēji trīs līdz piecas grāmatas, sievietes – nedaudz vairāk – ap desmit grāmatām gadā.

Foto:

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl