Būvniecībā augstāko risku rada neprofesionāli strādnieki un bezatbildība, pauž eksperti

2 komentāri
Būvniecībā augstāko risku rada neprofesionāli strādnieki un bezatbildība, pauž eksperti
LETA

“Problēmu saraksts būvniecības nozarē ir liels, un sāpīgākās no tām ir zemā darbinieku kvalifikācija, slikta maksāšanas disciplīna no ģenerāluzņēmēju puses un zems atbildības līmenis,” pauž Normunds Grīnbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) prezidents.

“Darba kvalitāte būvniecībā ir zema. Lielākā daļa no kvalificētiem būvniecības speciālistiem ir aizbraukuši prom no Latvijas un aizvietot tos ar ātri apmācītiem bezdarbniekiem un bēgļiem nav iespējams,” sacīja LBA prezidents. Viņš akcentēja, ka ”ir jāievieš solidārās atbildības princips, lai lauztu domāšanu, par to, kā nemaksāt par paveikto darbu. Slēdzot līgumu, partneriem ir jābūt pārliecinātiem, ka darījums ir drošs.”

Savukārt Kārlis Salmiņš uzņēmuma Kalista valdes loceklis akcentēja, ka ”ir jāmaina publiskā iepirkuma likums. Šobrīd būvniecībā dominē zemākā cena, kas neļauj uzņēmumiem veikt darbus kvalitatīvi, jo piesaistīt augsti kvalificētus darbiniekus uz projekta realizāciju, maksājot zemu atalgojumu, vienkārši nav iespējams”.

“Zemā realizēto būvniecības projektu kvalitāte ir tiešā veidā saistītā ar speciālistu un strādnieku zemo kvalifikāciju,” pauž arī Rīta Rosmi biznesa imunitātei LMVUA padomnieks Arnis Lazdenieks.

2 komentāri