Būvniecībā augstāko risku rada neprofesionāli strādnieki un bezatbildība, pauž eksperti

2 komentāri
Būvniecībā augstāko risku rada neprofesionāli strādnieki un bezatbildība, pauž eksperti
LETA

“Problēmu saraksts būvniecības nozarē ir liels, un sāpīgākās no tām ir zemā darbinieku kvalifikācija, slikta maksāšanas disciplīna no ģenerāluzņēmēju puses un zems atbildības līmenis,” pauž Normunds Grīnbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) prezidents.

“Darba kvalitāte būvniecībā ir zema. Lielākā daļa no kvalificētiem būvniecības speciālistiem ir aizbraukuši prom no Latvijas un aizvietot tos ar ātri apmācītiem bezdarbniekiem un bēgļiem nav iespējams,” sacīja LBA prezidents. Viņš akcentēja, ka ”ir jāievieš solidārās atbildības princips, lai lauztu domāšanu, par to, kā nemaksāt par paveikto darbu. Slēdzot līgumu, partneriem ir jābūt pārliecinātiem, ka darījums ir drošs.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Kārlis Salmiņš uzņēmuma Kalista valdes loceklis akcentēja, ka ”ir jāmaina publiskā iepirkuma likums. Šobrīd būvniecībā dominē zemākā cena, kas neļauj uzņēmumiem veikt darbus kvalitatīvi, jo piesaistīt augsti kvalificētus darbiniekus uz projekta realizāciju, maksājot zemu atalgojumu, vienkārši nav iespējams”.

“Zemā realizēto būvniecības projektu kvalitāte ir tiešā veidā saistītā ar speciālistu un strādnieku zemo kvalifikāciju,” pauž arī Rīta Rosmi biznesa imunitātei LMVUA padomnieks Arnis Lazdenieks.

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Būvfirmām, kuras uzvar konkursos, jāparāda savu darbinieku kvalifikācija-strādnieku sertifikāti par izglītību,darba stāžu konkrētajā uzņēmumā un tml.Konkursu organizētāji taču zinās, kā juridiski noformulēt prasibas.Padarītajam darbam ir jābūt kvalitātes garantijas laikam,par ko jāatbild.
 • tūdaliņš
  0 0 0

  tūdaliņš

  pofig- ka tik piķis nāk, tā ir attieksme ar kuru strādā ļoti daudzi uzņēmēji, uztaisa kādu mazu būvfirmiņu piedaās konkursos ar lētām tāmēm, kur arī protams uzvar. tad pie autopieturas uz soliņa kādam onkam ar dvilitritīgo suslu rokās apvaicājās vai naglu māki iedzīt un javu uzmaisīt?, un ok brigāde nokomlektēta, kuri pēc tam tā aarī tiek uzmesti un vis. nākamajā konkursā jau atkal tipaši tikai jau ar citu sia un jauniem "celtniekiem"

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl