Bordāns: “Mazāk toksisku” ZZS biedru uzņemšana “Vienotībā” neizbrīna

5 komentāri
Bordāns: “Mazāk toksisku” ZZS biedru uzņemšana “Vienotībā” neizbrīna
OKSANA DŽADANA, F64

“Mazāk toksisku” Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) biedru uzņemšana partijā “Vienotība” neizbrīna, vērtējot bijušās veselības ministres, Saeimas deputātes Andas Čakšas iestāšanos “Vienotībā”, sacīja tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

JKP valdības veidošanas laikā stingri uzstāja uz ZZS neiekļaušanu koalīcijas sastāvā. Bordāns atminas, ka jau tobrīd varēja redzēt “veco partiju” ciešo saikni. “Partijai “Vienotība” ir bijusi saikne ar ZZS – viņi pozitīvi izteicās par šīs partijas ņemšanu valdībā,” atgādināja ministrs.

“Neizbrīna, ka apvienošanās notiek caur šādu mazāk toksisku ZZS biedru uzņemšanu “Vienotībā”,” sacīja Bordāns, piebilstot, ka tas vienlaikus ir arī politisks process, kas attiecas uz konkrētiem politiķiem un politikām.

“Vēlētāju ziņā patlaban ir vērtēt šos procesus,” uzsvēra politiķis.

JKP Čakšas pievienošanos “Vienotībai” patlaban “konstatē kā faktu”. “Protams, ja šajā partijā tiktu uzņemts Aivars Lembergs, mēs stādītu kādu citu jautājumu, bet viņi sāk ar mazāk toksiskiem biedriem,” piebilda Bordāns.

Kā ziņots, Čakša kļuvusi par partijas “Vienotība” biedri. Kā aģentūrai LETA sacīja Čakša, lēmums par partijas maiņu bijis izsvērts un “ilgu pārdomu rezultāts”. Politiķe jau kādu laiku domājusi par vērtībām, kuras vēlētos pārstāvēt, un, pēc Čakšas paustā, vērtību skalā viņai vistuvākā esot partija “Vienotība”, jo tā iestājas par tiesiskumu, demokrātiju un cilvēku brīvībām, tostarp saistībā ar veselības nozari.

Pēc Čakšas paustā, Saeimas kārtības rullis neparedz iespēju viņai pievienoties partiju apvienības “Jaunā Vienotība” frakcijai, tomēr viņa kā Saeimas neatkarīgā deputāte par jautājumiem balsos kopā ar šo frakciju.

Partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens skaidroja, ka ir gandarīts, ka partijai pievienojas zinoša un nozarē augstu vērtēta personība.

“Vienotības” valde ir saņēmusi apstiprinājumu, ka Čakša šodien izstāsies no ZZS frakcijas un parlamentā darbosies kā neatkarīgā deputāte ciešā sadarbībā ar partiju apvienības “Jaunā vienotība” frakciju, atbalstot “Vienotības” vērtības un programmu.

Patlaban “Jaunās vienotības” frakcijā ir astoņi deputāti, un sadarbība ar Čakšu nodrošinās iespēju politiskajam spēkam palielināt savu pārstāvniecību.

Kā ziņots, Čakša izstājusies no Latvijas Zaļās partijas (LZP), sākotnēji solot turpināt darbu Zaļo un zemnieku (ZZS) frakcijā, kas parlamentā strādā opozīcijā.

5 komentāri