Bijušo politiķu pieņemšana darbā Latvijas gāzē ir “jāizslēdz” ar likumu, uzskata Piebalgs

3 komentāri
Bijušo politiķu pieņemšana darbā Latvijas gāzē ir “jāizslēdz” ar likumu, uzskata Piebalgs
Foto: LETA

Tas, ka par gāzes tirgus liberalizāciju ir tik daudz viedokļu, neliecina ne par ko labu, uzskata Vienotības valdes loceklis Andris Piebalgs. Viņaprāt, ar likumu būtu “jāizslēdz” iespēja, ka bijušie politiķi var ieņemt amatus tādos uzņēmumos kā Latvijas gāze.

Komentējot premjera maiņu un šā amata pretendentus, Piebalgs norāda, ka Vienotībai ir tikai viens kandidāts premjera amatam, un tā ir Solvita Āboltiņa. Kaut arī iepriekš izskanējusi informācija par Piebalgu kā kandidātu uz Ministru prezidenta posteni, viņš pats noliedz.

Viņš vērš uzmanību, ka citās partijās partiju vadība ir izplūdusi, bet Vienotībai ir tikai viens partijas vadītājs, Āboltiņa, un, pēc Piebalga domām, viņai arī jābūt valdības vadītājai. Viņaprāt, nekas traģisks nenotiks, ja jaunā valdība tiks apstiprināta februārī. Galvenais ir nesasteigt, akcentē Piebalgs.

Komentējot partijas iekšienē notiekošo un Ilmas Čepānes aiziešanu, viņš norāda, ka Vienotībā ir diezgan daudz iekšējā rūgtuma, tas jūtams arī sabiedriskajā telpā. Taču partijas valdes loceklis norāda, ka ir priekšlaicīgi sacīt, ka Vienotībai draudētu Latvijas ceļa vai Tautas partijas liktenis – tas drīzāk ir nākamo vēlēšanu jautājums.

Tāpat politiķis saskata problēmu tajā, ka par gāzes tirgus liberalizāciju ir tik daudz viedokļu. Pēc Piebalga domām, nav labi, ka, piemēram, Aigara Kalvīša vadītā Latvijas gāze pieņem darbā bijušos ierēdņus un politiķus. Viņuprāt, šādi interešu konflikti būtu “jāizslēdz” ar likumu.

Video