3 komentāri

“Fiziski sodi Latvijā ir aizliegti jau kopš deviņdesmito gadu vidus. Tas nenozīmē, ka bērnus nedrīkst vispār sodīt. Tad, kad bērns ir izdarījis pārkāpumu, viņš ir pelnījis, viņam ir jāsaņem sods. Bet tas ir jārisina adekvātā veidā,” runājot par bērnu sodīšanu, izmantojot fizisku spēku, piemēram, perot, pauž Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

Viņa akcentē, ka bērnus nedrīkst fiziski iespaidot ne tikai tāpēc, ka tas ir likumpārkāpums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja mēs gribam, lai bērns saprot, ko viņš ir nodarījis un kāpēc viņš tā nedrīkst rīkoties, fizisks sods palīdz vismazāk. Ir daudz svarīgāk likt bērnam saprast un pašam izvērtēt savu rīcību. Ir ļoti svarīgi, lai bērni saprot, ka viņi nedrīkst darīt visu. Kad ir pelnījuši – vajag sodīt, bet tādā veidā, kāds ir pieļaujams likumā. Mēs arī pieaugušo starpā neakceptējam fizisku izrēķināšanos. Būtu dīvaini, ja mēs to atļautu attiecībā uz bērnu,” akcentē L Rieksta-Riekstiņa.

Viņa arī akcentē, ka “dzīve parāda, ka ļoti bieži jau pieauguši cilvēki, kas izdara noziegumus, ir ļoti stingri audzināti un pērienus saņēmuši, tikai diemžēl tas dzīvē viņiem nav būtiski palīdzējis”.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka jautājums par bērnu fizisku iespaidošanu kā audzināšanas metodi kļuvis aktuāls pēc notikumiem Rīgas 47. vidusskolā, kur kāds dusmīgs tēvs ieradies skolā ar siksnu, lai pārmācītu savas meitas pāridarītāju.

Video!

TOP komentāri

 • Anita Tretjaka
  +3 +3 0

  Anita Tretjaka

  Bērnus sodīt nedrīkst-drīkst rupji izturēties pret klases biedriem,pieaugušajiem,skolotājiem-drīkst ar šokeriem nogalināt dzīvniekus,pēc tam ķerties vakarā pie laupīšanas, drīkst pazemot un aplaupīt vienaudžus un GALVENAIS-CĪNĪTIES PAR TIKUMĪBU!!!
 • Nu re
  +1 +1 0

  Nu re

  Vienkārši, kā senāk, likt tupēt uz zirņiem vai uzšaut ar olekti.
 • Juons Grigals
  0 0 0

  Juons Grigals

  Noziegums ir publiski apgalvot to, par ko vai nu nav nekādas nojēgas, vai arī ir mērķis piemuļķot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl