Belēvičs: Dzemdību nodaļa atrodas nepiemērotās telpās

0 Komentāru
Belēvičs: Dzemdību nodaļa atrodas nepiemērotās telpās
FOTO: LETA

Iepriekš tika ziņots, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunajā korpusā Dzemdību nodaļai vietas nebūs, tāpēc to plānots pārcelt uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpām Rīgā, Vienības gatvē. Tas raisījis slimnīcā strādājošo mediķu bažas, kuri ir sabijušies, ka perinatālās aprūpes centrs jeb dzemdību nodaļa tiks likvidēta.

Centrs atrodas vienā no vecākajiem slimnīcas korpusiem, kuram nepieciešams kapitālais remonts. Uz slimnīcas jauno korpusu dzemdību nodaļu nav plānots pārvietot, bet tā vietā slimnīcas vadība grasās visu centru pārvietot uz Bērnu slimnīcu.

”Esmu runājis ar Stradiņu slimnīcas vadītāju Dinu Šmitu. Perinatālās aprūpes centrs atrodas nepiemērotās telpās. Lielākā problēma ventilācijas sistēma, kur ir visi baciļi. Ventilācijas sistēma jāmaina un jāveic remonts. Uz remonta laiku šis centrs jāpārvieto uz citām telpām, jo nevar veikt remontu un aprūpēt pacientus. Uz laiku jāpārceļas jebkurā gadījumā. [..] Likvidēt dzemdību nodaļu plānu nav,” atzīst veselības ministrs Guntis Belēvičs.

”Mums ir ļoti svarīgi, lai netiktu izjaukts perinatālās aprūpes centrs, lai tas turpinātu pildīt savas funkcijas un tajā ir 3 galvenās nodaļas, un tās netiktu pazaudētas. Tām jābūt kopā. Un jābūt pacientu un personāla drošībai. [..] Mēs nekādā ziņā nepieļausim, ka tiek nodarīts kaitējums centra darbiniekiem, struktūrai un it sevišķi pacientiem, jaundzimušajiem un mātei,” atzīst perinatālās aprūpes centra vadītāja Maira Jansone.

0 Komentāru