Belēvičs: Dzemdību nodaļa atrodas nepiemērotās telpās

Komentāri
Belēvičs: Dzemdību nodaļa atrodas nepiemērotās telpās
FOTO: LETA

Iepriekš tika ziņots, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunajā korpusā Dzemdību nodaļai vietas nebūs, tāpēc to plānots pārcelt uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpām Rīgā, Vienības gatvē. Tas raisījis slimnīcā strādājošo mediķu bažas, kuri ir sabijušies, ka perinatālās aprūpes centrs jeb dzemdību nodaļa tiks likvidēta.

Centrs atrodas vienā no vecākajiem slimnīcas korpusiem, kuram nepieciešams kapitālais remonts. Uz slimnīcas jauno korpusu dzemdību nodaļu nav plānots pārvietot, bet tā vietā slimnīcas vadība grasās visu centru pārvietot uz Bērnu slimnīcu.

”Esmu runājis ar Stradiņu slimnīcas vadītāju Dinu Šmitu. Perinatālās aprūpes centrs atrodas nepiemērotās telpās. Lielākā problēma ventilācijas sistēma, kur ir visi baciļi. Ventilācijas sistēma jāmaina un jāveic remonts. Uz remonta laiku šis centrs jāpārvieto uz citām telpām, jo nevar veikt remontu un aprūpēt pacientus. Uz laiku jāpārceļas jebkurā gadījumā. [..] Likvidēt dzemdību nodaļu plānu nav,” atzīst veselības ministrs Guntis Belēvičs.

”Mums ir ļoti svarīgi, lai netiktu izjaukts perinatālās aprūpes centrs, lai tas turpinātu pildīt savas funkcijas un tajā ir 3 galvenās nodaļas, un tās netiktu pazaudētas. Tām jābūt kopā. Un jābūt pacientu un personāla drošībai. [..] Mēs nekādā ziņā nepieļausim, ka tiek nodarīts kaitējums centra darbiniekiem, struktūrai un it sevišķi pacientiem, jaundzimušajiem un mātei,” atzīst perinatālās aprūpes centra vadītāja Maira Jansone.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl