Bēgļi esot vairāk ieinteresēti integrēties Latvijā nekā dažs labs iebraucējs, spriež Melbārde

2 komentāri

Šobrīd uzņemamie bēgļi, iespējams, ir pat vairāk ieinteresēti integrēties Latvijas sabiedrībā nekā atsevišķas personas, kas te ieceļoja pēc Otrā pasaules kara. Šādu uzskatu LNT 900 sekundēs pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Kultūras ministre akcentēja, ka integrācija ir divvirzienu process – no vienas puses stāv valsts pienākumi un iedzīvotāju intereses, bet no otras – ir arī pašu patvēruma meklētāju vēlme iesaistīties valsts dzīvē, pieņemt kultūru un tradīcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Melbārde norādīja, ka tikko uzņemtās bēgļu ģimenes ir ļoti motivētas integrēties un izmanto visas iespējas, kas viņiem piedāvātas. Pēc ministres domām patvēruma meklētāji varētu būt vairāk ieinteresēti integrēties par sabiedrību atšķirībā no citiem ieceļotājiem, kas Latvijā iebrauca pēc Otrā pasaules kara.

Viņa atgādināja par pieņemto rīcības plānu, kas paredz daudzus pasākumus, patvēruma meklētāju integrēšanai, piemēram, valodas apguvi, valsts vēstures un kultūras apguvi, kā arī vairākus ikdienišķas nozīmes jautājumus.

Video: intervija ar Daci Melbārdi

TOP komentāri

 • Linda
  +1 +1 0

  Linda

  Iespejams velas integreties,bet iespejams nevelas....
  No gerberas plesot nost ziedlapinas ministrite izzileja,ka argonauti velas integreties?
  Tad tas butu kas jauns un grandiozs!!!...lidz sim neviena valsti vini to nav velejusies......

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl