2 komentāri

Šobrīd uzņemamie bēgļi, iespējams, ir pat vairāk ieinteresēti integrēties Latvijas sabiedrībā nekā atsevišķas personas, kas te ieceļoja pēc Otrā pasaules kara. Šādu uzskatu LNT 900 sekundēs pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Kultūras ministre akcentēja, ka integrācija ir divvirzienu process – no vienas puses stāv valsts pienākumi un iedzīvotāju intereses, bet no otras – ir arī pašu patvēruma meklētāju vēlme iesaistīties valsts dzīvē, pieņemt kultūru un tradīcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Melbārde norādīja, ka tikko uzņemtās bēgļu ģimenes ir ļoti motivētas integrēties un izmanto visas iespējas, kas viņiem piedāvātas. Pēc ministres domām patvēruma meklētāji varētu būt vairāk ieinteresēti integrēties par sabiedrību atšķirībā no citiem ieceļotājiem, kas Latvijā iebrauca pēc Otrā pasaules kara.

Viņa atgādināja par pieņemto rīcības plānu, kas paredz daudzus pasākumus, patvēruma meklētāju integrēšanai, piemēram, valodas apguvi, valsts vēstures un kultūras apguvi, kā arī vairākus ikdienišķas nozīmes jautājumus.

Video: intervija ar Daci Melbārdi

TOP komentāri

 • Linda
  +1 +1 0

  Linda

  Iespejams velas integreties,bet iespejams nevelas....
  No gerberas plesot nost ziedlapinas ministrite izzileja,ka argonauti velas integreties?
  Tad tas butu kas jauns un grandiozs!!!...lidz sim neviena valsti vini to nav velejusies......

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl