Baltijas valstīm jālūdz lielāka NATO klātbūtne reģionā, akcentē Vējonis

Pievienot komentāru
Baltijas valstīm jālūdz lielāka NATO klātbūtne reģionā, akcentē Vējonis
FOTO: LETA

Nepieciešama ciešāka Baltijas valstu sadarbība ne tikai ekonomiskajos, bet arī drošības un aizsardzības jautājumos, to apliecinot nākamgad gaidāmajā Varšavas samitā, kur Baltijas valstīm ir jālūdz lielāka NATO klātbūtne reģionā. To tikšanās laikā ar Igaunijas ārlietu ministri Marinu Kaljurandi akcentēja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Ministre, piekrītot Raimonda Vējoņa teiktajam, sacīja, ka ir atzinīgi vērtējami pagājušajā gadā notikušā Velsas samita rezultāti, taču tagad ir nepieciešama reāla to īstenošana.

”Igaunijā vēlamies redzēt ne tikai ASV, kas, sākoties Krimas krīzei, reaģēja pirmā,” sacīja Kaljurande.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī stratēģiskās komunikācijas jautājumi un NATO izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos atklāšana Rīgā. Valsts prezidents Raimonds Vējonis akcentēja, ka Ukrainas konflikts apliecinājis stratēģiskās komunikācijas svarīgumu un šāda centra nepieciešamību.

Tāpat Raimonds Vējonis izteica nosodījumu par Krievijas tiesas spriedumu Igaunijas drošības policijas virsnieka Estona Kohvera lietā un pauda gatavību sniegt starptautisku atbalstu Igaunijai. M. Kaljurande pateicās par Latvijas atbalstu un akcentēja, ka šāds tiesas spriedums ir starptautisko tiesību pārkāpums.