Atvaļināts ģenerālis: Zaļi puikas nav jāiesauc armijā

1 komentārs

Lēmums Latvijā pāriet uz profesionālo armiju bija pareizs, uzskata atvaļināts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) brigādes ģenerālis Gundars Ābols, kurš bijis arī Latvijas militārais pārstāvis NATO. Viņam piekrīt arī atvaļinātais ģenerālis Ainars Plencis, kurš savulaik vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

“Obligātais militārais dienests bāzējais uz vienu pamatideju – jūs veidojat mobilizējamo armiju. Tā ir jebkurā gadījumā jāekipē un jāuztur rezerves un kaujas gatavībā. To būs daudz lētāk izdarīt, ja armija ir profesionāla,” pauda G. Ābols.

”Valstij profesionālā armija, kas māk strādāt arī ar tehnoloģijām un ir apmācīta, ir daudz nopietnāka nekā, ja armijā iesauc zaļus puikas, atraujot viņus no ģimenes vai mācībām,” pauda A. Plencis.

”Turklā ne jau visi vēlas dienēt armijā. Labāk, lai tajā iet tie, kas vēlas,” norādīja bijušais VUGD vadītājs.

Skaties video!

Jau ziņojām, ka, mainoties drošības situācijai reģionā, Nacionālie Bruņotie spēki (NBS) šogad pirmo reizi plāno izmantot Mobilizācijas likumu, kas paredz obligātu ierašanos un piedalīšanos mācībās. Tas skars personas, kurām ir profesionālā militārā dienesta pieredze, bet pēdējo gadu laikā no armijas ir atvaļinājušās.

Foto:

Saskaņā ar Militārā dienesta likumu mobilizācijai pakļautie Latvijā ir sadalīti divās kategorijās – rezerves karavīros un rezervistos. Pie pirmajiem pieskaitāmi bijušie profesionālā militārā dienesta karavīri, savukārt pie otrajiem jebkurš vīrietis, Latvijas pilsonis vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

irmās pavēstes ierasties iesaukšanas punktā rezerves karavīriem varētu tikt izsūtītas gada otrajā pusē.

Savā ziņā to var uzskatīt par nozares ministra rosināto armijas skaita palielināšanu, galvenokārt raugoties uz tiem, kas pēdējo gadu laikā no dienesta atvaļinājušies.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl