Komentāri
Ārpolitikas eksperts: Nav izslēgts, ka Bērziņu nākotnē varētu aicināt vizītē uz Maskavu
Foto: AFP/SCANPIX

Tāda iespēja, ka Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu varētu aicināt vizītē uz Maskavu arī kādā citā reizē, ne vien, lai apmeklētu 9. maija svinības, nav izslēgta, portālam Skaties.lv sacīja ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts.

”Ne vien Eiropas Savienībai saistībā ar agresiju Ukrainā ir jāveido vienots viedoklis, bet arī Krievijai ir ļoti svarīgs Eiropas viedoklis. To pierādīja jau Latvijas ārlietu ministra brauciens uz Maskavu, tādēļ es nedomāju, ka Kremlim būtu galēji noraidoša attieksme pret mūsu Valsts prezidenta braucienu kādā no vizītēm uz Maskavu,” sacīja K. Daukšts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņojām, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pavēstījis, ka neizslēdz savu došanos uz Maskavu, lai risinātu miera sarunas, taču tas obligāti nav jādara 9. maijā.

Kārlis Daukšts, Krievijas lietu pārzinātājs un politologs:

A. Bērziņa piedāvājumā ir racionāls grauds. [..] Pašlaik A. Bērziņš vilcinās ar savu atbildi Kremlim, jo saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē ir mainījies prezidenta brīvības koridors. Proti, divējādā politiskā loma uzlikusi viņam saistības un pienākumus.

“Krievijā masu mediji gan Ilvesa kungu, gan Gribauskaites kundzi tagad “noliek uz lāpstiņām” un mēģina diskreditēt viņu lēmumu nebraukt uz 9. maija svinībām. A. Beŗziņš savukārt mēģina pret šo lēmumu izturēties atbildīgi Latvijas prezidentūras dēļ,” sacīja K. Daukšts.

Kā ziņots, Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl