Ārpolitikas eksperts: Ja Latvijā gribam mieru, jāgatavojas karam

0 Komentāru
Ārpolitikas eksperts: Ja Latvijā gribam mieru, jāgatavojas karam
Foto: LETA

Ukrainas krīzes un Krievijas militāro aktivitāšu kontekstā Latvijā ir jāatceras vecā patiesība – ”gribi mieru, gatavojies karam”, intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kāris Bukovskis.

”Latvijā ir jādomā par militārās kapacitātes celšanu un sabiedrībā jārada pārliecība, ka šī valsts var sevi aizsargāt. Sabiedrībai jādod atbildes uz jautājumiem: kur ir bumbu patvertnes un tā tālāk. Tas ir ekstrēmi, un nekāda tieša drauda tagad gan mums nav, citādi par to brīdinātu visi eksperti,” sacīja K. Bukovskis.

Piemēram, patlaban notiekošās NATO militārās mācības Lietuvā parāda Krievijai, ka nejauši vai negaidīti tā neko Baltijā nevarētu panākt, sacīja eksperts. ”Līdz ar to Baltijas valstis būs piemērs tam, ka tik vienkārši šis te plāns kā Ukrainā mūsu gadījumā nenotiks,” viņš skaidroja.

“Savukārt attiecībā uz Krievijas militāro gaisa kuģu lidojumiem rietumvalstu teritorijā – tas ir tests, kā arī morālais uzmundrinājums Krievijas armijai – redzat, jūs varat aizlidot tik tālu,” pauda K. Bukovskis. “Viņi mēģina testēt, kur ir robežas,” rezumēja eksperts.

0 Komentāru