Komentāri

Tuvākās nedēļas laikā Krievija izdarīs spiedienu uz separātistiem un pieprasīs Minskā noslēgtā pamiera ievērošanu, prognozē Latvijas Universitātes asociētais profesors, ārpolitikas eksperts Ojārs Skudra.

Vienošanās paredz, ka ieroči kā Ukrainas armijai, tā Krievijas atbalstītajiem ”separātistiem” ir jāatvelk jau otrdien, 17. februārī. Patlaban jau daļēji tiek ievērots pamiers Ukrainā, taču nemieri turpinās atsevišķos rajonos, piemēram, pie Debaļcevas. ”Acīmredzot Debaļcevas dzelzceļa punkts varētu kalpot par iemeslu tam, ka notiek jaunas militāras sadursmes,” pauda O. Skudra. Atgādināsim, ka Debaļceva ir galvenais dzelzceļa un ceļu krustojums Ukrainas austrumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Otrs moments pēc ieroču atvilkšanas ir Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju darba reāla uzsākšana,” akcentēja O. Skudra. ”Ja sāksies ieroču atvilkšana, tad ir zināmas cerības un situācijas noregulēšanu,” sacīja eksperts.

Viņš gan akcentēja, ka Minskā noslēgtā vienošanās neparedz rīcības scenāriju tādā gadījumā, ja kāda no pusēm neievēros noslēgto vienošanos.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl