Komentāri
Alkoholiskajiem dzērieniem jāceļ akcīze, secinājusi Ārstu biedrība
Foto: Tambako The Jaguar/Flickr

Akcīzes nodoklis alkoholiskajiem dzērieniem ir jāpaaugstina, par to Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā diskusijā vienojušies eksperti.

Kā norāda LĀB pārstāve Sendija Burka-Šaicanova, diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka akcīzes nodoklis alkoholam jāpaaugstina, tādējādi rodot saprātīgu balansu starp sabiedrības veselības un ekonomiskajām interesēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr sarunas laikā alkoholiskos dzērienus ražojošo uzņēmumu pārstāvji, Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti nevarēja rast kompromisu par to, kā to vajadzētu darīt, kādu mehānismu izmantot vislabāk un efektīvāk.

Eksperti nevarēja vienoties par to, vai alkohola akcīzes palielinājums mērāms procentos vai centos par vienu litru, atzīmē LĀB pārstāve.

“Tā kā pilnībā vienoties neizdevās, patlaban paliekam pie tā, ka sarunas turpināsim,” atzīst LĀB pārstāve.

Kā ziņots, LĀB rīkotā ekspertu diskusijā bija plānots pārrunāt nepieciešamību paaugstināt akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, lai rastu papildu ieņēmumus valsts budžetā.

Kā norādīja Burka-Šaicanova, LĀB rosinās alkohola akcīzes naudu novirzīt veselības nozarei, kur nepietiekamā finansējuma dēļ cieš veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāte, pacienti un ārsti.

Diskusijā piedalījās LĀB prezidents Pēteris Apinis, VM valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Egita Pole, VM Sabiedrības veselības departamenta vecākā eksperte atkarību uzraudzības jomā Alise Krūmiņa, SPKC direktore Inga Šmate, SPKC Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja Aija Pelne, SPKC Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vecākā sabiedrības veselības analītiķe Līga Šulca un Latvijas Atkarību pētniecības asociācijas vadītājs Mārcis Trapencieris.

Savukārt alkoholisko dzērienu ražotājus pārstāvēja Latvijas Alus darītāju asociācijas un Cido grupas pārstāve Inese Lielpinka, Latvijas Alkohola nozares asociācijas (LANA) valdes priekšsēdētājs, AS Latvijas balzams ģenerāldirektors, valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš, LANA izpilddirektors Andrejs Strateičuks, Latvijas balzama komercdirektors, RTU Rīgas Biznesa skolas docents Valters Kaže un Latvijas Alus darītāju asociācijas pārstāvis Pēteris Liniņš.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl