Komentāri
Advokāts uzskata, ka saistībā ar kļūdām tiesvedībās lidostas Rīga valdei ir jāatkāpjas
FOTO: LETA

Jaunā lidostas Rīga valde ar savu rīcību pēc būtības padarījusi par bezjēdzīgiem visus iepriekš veiktos laika un naudas līdzekļu ieguldījumus tiesvedības procesos pret telefonsarunu noklausīšanā iesaistītiem darbiniekiem, un līdz ar to tai būtu pašai jāatkāpjas, uzskata zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

Advokāts norādīja, ka Deloitte un lidostas Rīga Juridiskais departaments un personīgi tā vadītāja Lauma Jeņča pieļāva procesuālu kļūdu, proti, kasācijas instancē personu var pārstāvēt tikai zvērināts advokāts. Rebenoks arī minēja, ka šī rupjā procesuālā kļūda kasācijas sūdzības parakstīšanā netika novērsta divu mēnešu garumā nolūkā panākt civillietu, kas saistītas ar Drošības departamenta darbinieku atjaunošanu amatā, izbeigšanu ar tiesas lēmumu, kurā nebūtu saskatāma acīmredzama lidostas valdes vaina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc advokāta vārdiem, šī apzinātā kļūda bija par pamatu Augstākās tiesas diviem lēmumiem rīcības sēdēs Raimonda Lazdiņa un Inta Rubeža prasībā pret lidostu, ar kuriem šīs civillietas faktiski tika izbeigtas ar lidostai nelabvēlīgiem lēmumiem, kas nekādi neatbilst lidostas Rīga patiesajām interesēm. Viņš papildināja, ka vienā no lietām zvērināts advokāts Jānis Vilders kā advokāts gan jau bija iesniedzis kasācijas sūdzību.

AT preses sekretāre Baiba Kataja norādīja, ka abās lietās tiesa rīcības sēdē izskatīja lidostas pilnvarotā pārstāvja Mārtiņa Puķes kasācijas sūdzību. Tiesnešu kolēģija, iepazinusies ar iesniegto kasācijas sūdzību, nonāca pie atzinuma, ka Puķes parakstītā kasācijas sūdzība nav pieņemama, jo atbilstoši likumam kasācijas sūdzību lidostas vārdā varēja parakstīt vai nu zvērināts advokāts, vai kapitālsabiedrības amatpersonas.

Tāpat, kā norādīja AT, lietā nav pierādījumu, ka Puķe būtu zvērināts advokāts, lai gan viņš atbilstoši izsniegtajai pilnvarai ir lidostas līgumiskais pilnvarnieks un var pārstāvēt kapitālsabiedrības intereses pirmās instances un apelācijas instances tiesā.

Līdz ar to AT atteica ierosināt kasācijas tiesvedību sakarā ar lidostas Rīga pilnvarotās personas kasācijas sūdzību. Šie lēmumi nav pārsūdzami.

Lidostā norāda, ka uzņēmuma valdei, noskaidrojot situācijas būtību, advokātu birojs Deloitte Legal ir atzinis, ka nav precīzi piemērojis normas, iesniedzot kasācijas sūdzību. Deloitte pārstāvji ir sagatavojuši un šodien iesnieguši Rīgas apgabaltiesai lūgumu atjaunot nokavēto procesuālo termiņu kasācijas sūdzību iesniegšanai.

“Jaunā lidostas valde ar savu rīcību pēc būtības padarījusi par bezjēdzīgiem visus iepriekš veiktos laika un naudas līdzekļu ieguldījumus tiesvedības procesos pret telefonsarunu noklausīšanā iesaistītiem darbiniekiem, un līdz ar to tai būtu pašai jāatkāpjas. Ņemot vērā to, ka lidostas valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš un citi lidostas valdes locekļi tika atlasīti un apstiprināti amatā ar Satiksmes ministrijas svētību, uzskatu, ka satiksmes ministram Anrijam Matīsa (V) kungam būtu jāpārbauda publiski izskanējušie fakti par jaunās valdes iespējamo prettiesisku un nesaimniecisku rīcību un publiski jāpauž sava attieksme pret lidostā Rīga notiekošo,” savu viedokli pauž Rebenoks.

Satiksmes ministram ir iespēja iejaukties situācijā un nepieļaut turpmāko nekompetento rīcību no lidostas Rīga valdes puses, nomainot to, vai arī nedarīt neko un uzņemties politisku atbildību par savu lēmumu nākotnē demisionējot, norādījis advokāts.

Advokāts atsaucies uz portāla Pietiek.com publikāciju ”Lidostas jaunā vadība izšķērdējusies absurdi nekompetentai rīcībai tiesā”, kas norāda uz jaunās lidostas valdes, Juridiskā departamenta un piesaistītā konsultanta Deloitte acīmredzami nekompetento rīcību.

Iepriekš Liepiņš vērsās policijā, jo summas par advokātu ārpakalpojumu, kas tērētas lidostas aizstāvībai, neesot adekvātas. Detalizētāk skaidrot, cik un kam par ko neadekvāti ir samaksāts, Liepiņš pagaidām, kamēr rit kriminālprocess, nevēlējās.

Kā ziņots, Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par, iespējams, mākslīgi sadārdzinātām cenām par starptautiskajai lidostai Rīga it kā sniegtiem, bet faktiski neveiktiem juridiskajiem pakalpojumiem saistībā ar tiesvedībām tā dēvētājā noklausīšanās skandālā.

Jautāts, vai nav bažu par jaunām tiesvedībām, ņemot vērā, ka advokātu biroja Rebenoks un Vilders advokāts Vilders ar iesniegumu vērsies VP par Liepiņa, iespējams, prettiesiskajām darbībām saistībā ar neslavas celšanu un vēršanos policijā ar nepatiesu ziņojumu, Liepiņš atbildēja noraidoši. Neesot par ko uztraukties, jo tālāk jau viss esot atkarīgs no tā, kā kriminālprocesa virzītāja ieskatā tālāk šī lieta virzīsies.

Liepiņš atkārtoja iepriekš teikto, ka Satiksmes ministrija (SM) un Ekonomikas policija jau iepriekš bija ierosinājušas pārbaudes un arī lidosta ir vērtējusi šo situāciju. “Manā vadībā ir vērtēta situācija, vai summas, kas tērētas par advokātu ārpakalpojumu lidostas aizstāvībai, ir adekvātas. Jau informējām SM, ka ne viss mums ir skaidrs – gan attiecībā uz advokāta nostrādātajām stundām, gan apjomu. Ir neskaidras lietas, kāpēc pakalpojums ir maksājis tik dārgi. Esam atsaukuši advokāta Vildera pilnvaras pārstāvēt lidostu tiesā un patlaban nodrošinām pārstāvību paši saviem spēkiem un piesaistot konsultantu – Deloitte. Konsultants piesaistīts gan tiesvedībai, gan stratēģijas izstrādē turpmākai rīcībai. Šīs summas, kas tiks maksātas konsultantam, būs krietni mazākas nekā iepriekš,” skaidroja Liepiņš.

Kā ziņots, kriminālprocess sākts šogad 23. janvārī pēc lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja iesnieguma.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis apstiprināja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu un šobrīd notiek izmeklēšana par iespējamām nelikumībām.

Nelikumīgās darbības, iespējams, varētu būt veiktas gandrīz visa pagājušā gada garumā.

Pārmetumi par juridiskajiem tēriņiem ir saistīti ar tiesvedībām tā dēvētajā lidostas Drošības departamenta noklausīšanās skandālā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl