Āboltiņa Straujumas demisijas jautājumu nodēvē par “bezgalīgu seriālu”

Pievienot komentāru
Āboltiņa Straujumas demisijas jautājumu nodēvē par “bezgalīgu seriālu”
LETA

“Tas pamatjautājums ir premjerei, un viņa arī savā runā uzsvēra, ka katrai valdībai pienāk gals un to neprecizēja. Es varētu aicināt skaidrību ieviest aizvien ātrāk. Jo tas ir tāds bezgalīgs seriāls par to, vai šī valdība mainīsies vai nē,” tā, vaicāta par iespējamo premjerministres Laimdotas Straujumas demisiju, pauda Vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

Tikmēr Straujuma savu izvēli Vienotības kongresā nerunāt par savu demisiju skaidro šādi:

Ko jūs domājat, tagad kongresā sākt runāt par demisiju? Vai ko? Tā nav tā vieta – šeit runājam par tiem darbiem, kas jādara, un neatkarīgi, kāda valdība būs.

Uz jautājumu, no kā ir atkarīgs tas, vai valdība kritīs, vai nē, Straujuma sacīja: “Ir atkarīgs no tā, kas ir šobrīd nodarīts, valdībai tieši nevis no koalīcijas partneriem, bet Vienotības iekšienē, vai to ir iespējams savākt. Drīzāk ir nepieciešams restarts – restarts ar noteiktiem principiem, kā strādā kopā katrā nozarē. Kopā, nevis “pret”. Kopā frakcija, valde un valdība un tam ir jābūt stingri noteiktam,” sacīja Ministru prezidente.

Jau ziņots, ka reitingos uz nebūtību un melnu caurumu slīdošā Vienotība sestdien, 5. decembrī, aizvadīja savu “gandrīz valdības demisijas kongresu”. Visi partijas rakstītie Latvijas simtgades plāni palika otrajā plānā, virspusē ceļot spēju vispār noturēt valdību un jelkādu disciplīnu iekšpusē, gaidīto, bet nesagaidīto Straujumas demisiju.

Skaties video: