Āboltiņa koķetē un netieši atzīst, ka būs Vienotības premjera kandidāte

15 komentāri
Āboltiņa koķetē un netieši atzīst, ka būs Vienotības premjera kandidāte
Foto: F64

Ievērojot principu, ka premjers ir arī vadošās partijas priekšsēdētājs, Solvita Āboltiņa sarunā ar LNT 900 sekundēm netieši atzinusi, ka būs Vienotības premjera kandidāte.

Ceturtdien trīs lielākajām Saeimā pārstāvētajām partijām paredzēta tikšanās ar prezidentu Raimondu Vējoni, lai runātu par jaunās valdības izveidi. Ja no viņa puses izskanēs jautājums, vai Āboltiņa ir gatava kļūt par premjera amata kandidāti, viņa atbildēšot, ka par to vēl tiks lemts.

Komentējot demisionējušās Laimdotas Straujumas izteikumus par to, ka tieši Āboltiņas reputācija varētu traucēt kļūt par premjeri, viņa to salīdzina ar atgriešanos pie totalitārā režīma, jo “pēdējās nedēļas visi runā tikai par manu reputāciju”.

Āboltiņa ironizē, ka, domājot par perfekto reputāciju, būtu jāizvēlas starp Santaklausu un Labo feju. Pēc viņas domām, Latvijas mērogā, vadoties pēc šādas loģikas, premjera kandidātiem būtu jābūt diviem – Aivaram Lembergam un Nilam Ušakovam.

Runājot par Nacionālās apvienības attieksmi, Āboltiņa vērš uzmanību uz to, ka nevienam nepatīk, ka viņu kritizē un pasaka atklātas lietas. “Lai kādu amatu es ieņemtu, savu attieksmi mainīt netaisos,” viņa saka.

Viņasprāt, būtu jāiedzīvina princips, ka valdošās partijas vadītājs ir arī premjera kandidāts. Tieši Āboltiņa ir Vienotības valdes priekšsēdētāja.

Viņa norāda, ka jaunajā valdībā tās sastāvam vajadzētu nedaudz mainīties. Runājot par savu redzējumu uz ministru amata kandidātiem, viņa apstiprina, ka viņas redzējums ir nedaudz atšķirīgs no tā, kā ministru amati ir sadalīti šobrīd.

Video