Komentāri
Ābiķis: Latvijas politikā ir bijusi tikai viena plaši atpazīstama zvaigzne – Vaira Vīķe-Freiberga
Foto: LETA

Latvijā ir bijusi tikai viena politikas zvaigzne, kuru pazīst ārzemēs, tā ir Vaira Vīķe-Freiberga, apgalvo Saeimas deputāts Dzintars Ābiķis (V). Pēc viņa domām, pārējiem Latvijas politiķiem lolot ilūzijas par savu atpazīstamību Eiropā vai pasaulē ir naivi.

“Otra lieta ir mūsu politiķu pārspīlētās ambīcijas. Piemēram, Jānis Bordāns ir jauks cilvēks, bet skaidrs, ka viņa Jaunā konservatīvā partija vēlēšanās vairāk par 0,5% balsu nesaņems,” prognozē Ābiķis, paužot neizpratni, kāpēc Bordānam vajadzēja dibināt savu partiju.

Līdzīgi esot ar Mārtiņa Bondara Latvijas reģionu apvienību. Bondars ir labi izglītots, spējīgs cilvēks, bet viņa vadītajai partijai izredzes iekļūt Saeimā ir ļoti mazas, uzskata Ābiķis.

Runājot par Aināra Šlesera partijas “Vienoti Latvijai” izredzēm 12.Saeimas vēlēšanās, Ābiķis atzīst, ka šī kompānija ir anekdotiska. “Nekautrēšos teikt, ka viņi ir “politiskie līķi”. Turklāt tā ir klaunāde, ja vienā sarakstā apvienojas dažādu partiju bijušie vadītāji. Parasti vienā partijā apvienojas cilvēki ar līdzīgiem politiskiem uzskatiem. Bet kas var būt kopīgs Jānim Jurkānam, kas sevi deklarēja kā sociāldemokrātu, liberālim Ivaram Godmanim un konservatīvo uzskatu paudējam Aigaram Kalvītim?” jautā Ābiķis.

Līdzīgas dīvainības esot arī Einara Repšes partijā “Latvijas attīstībai”, kur, pēc Ābiķa domām, atrodams viens otrs sakarīgs cilvēks, bet pats Repše ir “politiskais līķis”. “Es brīnos par tiem uzņēmējiem, kas dod naudu, lai uzturētu Repšes “veiklos zēnus”, kas patlaban barojas no šiem ziedojumiem,” intervijā aģentūrai LETA izsakās Ābiķis.

Ingunas Sudrabas partija “No sirds Latvijai” esot īpašs stāsts. Tās vēlēšanu sarakstā ir daudz cilvēku, kas ilgi grozījušies ap dažādas ideoloģiskās ievirzes partijām, “Daugavas racējus” ieskaitot, bet, kas attiecas uz pašu Sudrabu – šī persona, pēc Ābiķa domām, ir bīstama Latvijai. “Turklāt, ja politiķe ģībst preses konferencē, ko viņa darīs valstij tiešām nopietnā situācijā?” vaicā ilggadējais Saeimas deputāts.

Ābiķis arī uzskata, ka patlaban diezgan lielas problēmas ir “Saskaņai” – tā mēģina balansēt, stāvot ar katru kāju savā laivā. No vienas puses, tā cenšas būt eiropeiska partija, no otras puses, tā turpina draudzēties ar Krievijas valdošo partiju “Vienotā Krievija”, kuras līderim Vladimiram Putinam “rokas līdz elkoņiem mirkst cilvēku asinīs”. Šīs lietas neesot iespējams savienot. “Kamēr “Saskaņa” saglabās ciešus sakarus ar Putinu, es neredzu iespēju tai atrasties Latvijas valdībā,” uzsver Ābiķis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl