Vidzemes tirgus projekts: pārdevēji satraukti par savu darbu pārbūves laikā

1 komentārs
Vidzemes tirgus projekts: pārdevēji satraukti par savu darbu pārbūves laikā
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Vilciens ir izkustējies, bet ātrumu tas vēl nav uzņēmis – tā varētu raksturot virzību ap Rīgas Vidzemes tirgus attīstību. Piektdien darbiniekus un apkārtnes iedzīvotājus iepazīstināja ar panīkušā tirgus attīstības koncepciju.

Apmeklētāju pievilināšanai paredzēts arī “gastrotirgus” un kultūras pasākumi. Tomēr, pat ja Rīgas dome plānu pieņems, grūtākais būs atrast investoru.

Jau vairākus gadus Vidzemes tirgus Rīgā atstāts novārtā un ir ļoti panīcis – agrākās rosības vietā tagad šeit atvērtas atsevišķas tirgošanās būdiņas un viens paviljons, bet tajā pašā svilpo vējš, un ir maz apmeklēts. Laika gaitā tirgum piedāvātas vairākas attīstības vīzijas, taču neviena nav īstenojusies.

Tirgošanās vietas pārvaldītājs “Rīgas Centrāltirgus” ir pārliecināts, ka beidzot pienācis īstais laiks pārmaiņām – izstrādāta attīstības koncepcija par modernu tirgu.

“Gan gastrotirgus, gan klasiskais tirgus, ar lielākiem vai mazākiem pasākumiem brīvdienās. Ja mūs atbalstīs domnieki, pie Tērbatas ielas varētu būt neliela biroja ēka, jo parasti šis “mikslis” labāk darbojas. Vietas, kur biroja darbiniekiem ir tepat kur paēst un nopirkt, parasti ir pieprasītas,” uzskata “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.

Par piemēru ņemts līdzīgs tirgus Tallinā, kas pirms pārbūves knapi vilcis dzīvību, bet tagad esot raženi apmeklēts. Ar plānu piektdien iepazinās tirgotāji un tuvējās apkaimes iedzīvotāji.

Pārdevēji satraucas, vai pārbūves laikā viņiem būs vieta, kur strādāt, un – vai jaunajā tirgū nomas maksa būs pa kabatai.

Plānu nākamnedēļ prezentēs Rīgas domē, kurai jānolemj, ko ar tirgu tālāk darīt.

“Modeļi pastāv trīs. Viens ir investors, otrs modelis, ka attīsta pats Centrāltirgus, bet tas būtu apgrūtinoši, jo Centrāltirgu pašvaldība nedotē. Trešais modelis ir savienojums – gan Centrāltirgus, gan investors,” turpina Druvinieks.

Izdevies arī noslēgt tiesvedību, un sākta nelikumīgās būves nojaukšana tirgus laukuma vidū. Optimistiskā variantā vasaras beigās varētu būt atrasts kāds sadarbības partneris, taču netiek slēpts, ka investora piesaiste nebūs viegla.

1 komentārs