Valmierā gaidāmas lielākās skolu slidošanas sacensības Latvijā – “Ledus gladiatori”

0 Komentāru

Jau drīz Valmierā risināsies lielākās skolu slidošanas sacensības Latvijā – “Ledus gladiatori”. Šobrīd Valmierā pilnā sparā rit sacensību oficiālie treniņi. Ir atbraukušas komandas no visas Latvijas.

Vidzemes olimpiskā centra noslodze ir liela. Filmēšanas dienā trenēties atbraukušas trīs komandas. Arī no Strenču novada vidusskolas.

“Man slidošana rada prieku. Bet nu reizēm ir arī bail nokrist un satraumēties. Arī šodien es sasitu kaulu. Baigi sāpīgi. Bet gan jau,” saka skolniece Elīze. Arī Rolands atzīst, slidošana viņam radot prieku. “Forši ir slidot, tā kā piedalīties komandā. Un tu esi daļa lielās komandas. Tev ir tāds liels prieks, tevi atbalsta,” saka skolnieks.

Katrā komandā ir 10-12 skolēni no 4. līdz 8. klasei. Dalībnieku slidotprasme ir ļoti dažāda. Bet pretendēt uz ”Ledus gladiatora” titulu var visi.

“Nāk bērni ar dažādām prasmēm. Daži prot, daži vispār nemāk. Un tos, kuri neprot, – mēs viņus grupējam vienā grupā, un viņi slido kaut kur maliņā. Mēs viņiem iestāstām pamat būtības, kā ir jāslido,” stāsta slidošanas instruktors Aleksandrs Kudo.

Instruktori min, ka galvenās kļūdas, kas tiek pieļautas slidojot, ir bīstama bremzēšana, taisot līkumu, kā arī nepareiza kāju poza.

“Lielākā kļūda noteikti ir tā, ka taisnas kājās mēģina slidot. Tāpēc mēs jau no paša sākuma sakām, uzreiz mācieties iesēsties celīšos, jo uzreiz tad parādās lielāks līdzsvars un stabilitāte uz ledus,” pamāca slidošanas instruktors Emīls Balodis.

“Ledus gladiatori” šogad norisinās jau devīto reizi pēc kārtas. Kopumā sacensībās piedalās 100 komandas – vairāk nekā 1000 bērnu.

“Tas mērķis ir saliedēt klasi, kopā darot, kopā braucot uz treniņiem, kopā sacenšoties. Mēs to atdevi jūtam tajā brīdī, kad sestdienās, svētdienās ir brīvais laiks slidošanā, un mēs bieži vien redzam bērnus kopā ar vecākiem un draugiem, kad viņi atgriežas ledus hallē, brīvi pavada savu laiku, kas ir viens no šā projekta mērķiem,” pastāsta projekta “Ledus gladiatori” vadītāja Jolanta Dukure.

Komandu ģeogrāfija ir visai plaša. Trenēties brauc pat bērni no Mazsalacas un Saulkrastiem. Par līderiem tiek uzskatīti nevis mājinieki valmierieši, bet šogad – Limbažu un Matīšu komandas.

0 Komentāru