Uzņēmējs Siguldā vēlas atjaunot pārceltuvi pār Gauju

Pievienot komentāru

Uz Gaujas varētu rasties jauna pārceltuve. Ar ieceri veidot šādu tūrisma objektu Siguldā, netālu no tilta, nācis klajā kāds vietējais uzņēmējs. Ja būvniecības iecere tiks īstenota, tad pārceltuve varētu sākt darboties jau šoruden.

Savulaik uz Gaujas bija izveidotas vairākas pārceltuves. Mūsdienās atlikusi viena, pie Līgatnes. Siguldā bijušas divas – viena aptuveni iepretim pilsētas slēpošanas trasei. Otra nepilnu kilometru pa labi no šā brīža tilta.

Tagad vietējais iedzīvotājs, inženieris un viens no vēja tuneļa “Aerodium” izveidotājiem, Kristaps Turauskis vēlas pārceltuves darbību atjaunot.

Taču, ja agrāk tā bija pilnvērtīga transporta artērija, pārceltuve kalpoja arī autotransporta un pajūgu pārcelšanai, jaunā iecerēta tikai cilvēkiem, līdz ar to ir tehniski vienkāršāka. Taču pārceltuves izveide tieši vēsturiskajā vietā ir aktuāla arī mūsdienās, vēsta TV3 Ziņas. Tagad pretējā pusē ir tūristu atpūtas vietas, un, ar pārceltuvi tās savienojot, rastos jauns tūrisma maršruts.

Projekta autoram gan jāņem vērā, ka izvēlētā vieta ir Gaujas Nacionālais parks, kur ir savi, daudz striktāki noteikumi. Taču fakts, ka iecere plānota vietā, kur līdzīgs objekts jau eksistējis, ļauj to vismaz izvērtēt.

“Mēs nepasākām vēl šobrīd noteikti jā, jo kartogrāfijā vēl maz iezīmētas konkrētas vietas, kur tiks veidoti pamati trošu atsaitēm. Tiklīdz saņemsim, dosim konceptuālo atbildi,” norāda Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Ja uzņēmējs visu darīs korekti un Dabas aizsardzības pārvalde neredzēs šķēršļus, tad testa režīmā pārceltuve varētu sākt strādāt rudenī. “Es tiešām to gribu darīt. Nevis tikai, lai naudu pelnītu. Man tas patīk,” pauž ieceres autors Kristaps Turauskis.

Vienošanās ar zemes īpašnieku jau esot panākta. Projekts tiks īstenots par privātiem līdzekļiem.