Saeimas komisija uztic VARAM veikt konsultācijas par jauna Saulkrastu novada izveidi

2 komentāri
Saeimas komisija uztic VARAM veikt konsultācijas par jauna Saulkrastu novada izveidi
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien pieņēma lēmumu, kas paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) veikt konsultācijas ar iesaistītajām pusēm par jauna Saulkrastu novada izveidi, noskaidroja aģentūra LETA.

Deputāti par šo jautājumu diskutēja vairāk nekā stundu un vienojās, ka konceptuāli atbalstīs koalīcijas partneru iesniegto priekšlikumu, lai dotu VARAM mandātu uzsākt konsultācijas ar visām iesaistītajām vietvarām. Vienlaikus komisijas pārstāvji uzsvēra, ka šis balsojums nebūt vēl nenosaka, ka tiks veidots 40 novads.

Priekšlikumu izveidot vēl vienu – 40 – novadu iesniegusi nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, paredzot Saulkrastu novadā apvienot Saulkrastu un Sējas novadu, kā arī Lēdurgas, Skultes un Vidrižu pagastu.

Šīs izmaiņas skartu arī Ādažus un Carnikavu, jo VARAM patlaban piedāvā Saulkrastus un Sēju apvienot ar tiem.

Komisijas sēdē šodien piedalījās gan Limbažu novada vadība, kuram, ja tiktu atbalstīts VL-TB/LNNK priekšlikums, tiktu atņemts Vidrižu un Skultes pagasts, gan arī Ādažu, Sējas un citu novadu vadītāji.

Lielākā daļa iesaistīto pārstāvju gan pauda neizpratni par šādu nacionālās apvienības piedāvājumu un aicināja to neatbalstīt, norādot, ka par šādu modeli apspriedes nav veiktas ne ar vienu iesaistīto pašvaldību. Piemēram, Sējas novada vadītājs sacīja, ka vēl 18.decembrī, kad bijusi novada pārstāvju pēdējā tikšanās ar VARAM pārstāvjiem, neviens par šādu piedāvājumu nav izteicis ne pušplēstu vārdu.

Limbažu novada domes deputāts Māris Beļaunieks (JKP) izteikumos bija skarbāks un salīdzināja VL-TB/LNNK ar Krieviju, sakot, ka līdz šim viņam šķitis, ka dažādas teritorijas, kā gadījumā ar Krimu, atņemt var tikai totalitāras valstis.

VARAM konsultācijas būs jāveic ar Saulkrastu, Sējas, Limbažu un Krimuldas pašvaldību pārstāvjiem, lai gan, piemēram, Limbažu mērs aicināja konsultācijas veikt arī ar Siguldas domi, Ādažiem un citām vietvarām.

Juridiskā biroja pārstāvji komisijas deputātiem norādīja, ka šajā posmā konsultācijas ar iedzīvotājiem nav juridiski nepieciešamas un galvenais “spēlētājs” konsultāciju procesā būšot pašvaldību domes.

VARAM pārstāvji norādīja, ka konsultācijām būs nepieciešamas aptuveni divas trīs nedēļas.

2 komentāri