Pūce plānojis atstādināt šodien pēc paša vēlēšanās atkāpušos Garkalnes mēru Bauzi-Krastiņu

1 komentārs
Pūce plānojis atstādināt šodien pēc paša vēlēšanās atkāpušos Garkalnes mēru Bauzi-Krastiņu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) bija plānojis atstādināt šodien pēc paša vēlēšanās no amata atkāpušos Garkalnes novada mēru Mārtiņu Gunāru Bauzi-Krastiņu (LZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

To ministrs grasījās pamatot ar priekšsēdētājam likumos noteikto pienākumu nepildīšanu un normatīvo aktu pārkāpumiem, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākušais ministra rīkojuma projekts.

Vides aizsardzības un reģionālā ministrijas (VARAM) esot izvērtējusi domes darbu, secinot, ka tās vadība ilgstošā laika periodā sistemātiski ir pārkāpusi pašvaldību darbību reglamentējošos likumus, kā arī tā un deputāti nav ievērojuši pašu pieņemtos saistošos noteikumus.

Bauze-Krastiņš neesot izmantojis domes priekšsēdētāja pilnvaras, kas noteiktas likumā, lai novērstu acīmredzamas neatbilstības, un, pildot SIA “Garkalnes ūdens” kapitāla daļu turētāja pārstāvja pienākumus, nav nodrošinājis pārvaldības likumā noteiktos pienākumus.

Rīkojuma projektā ministrija atsaucas uz Valsts kontroles (VK) pērnā gada revīzijas ziņojuma “Kā darbojas un saimnieko viena no Latvijas bagātākajām pašvaldībām – Garkalnes novada pašvaldība?” konstatēto un arī sniegtajiem ieteikumiem. VK toreiz secināja, ka pašvaldībā iedzīvotāju nodokļu nauda tiek tērēta bez pamatojuma un pat izšķērdīgi, pieļaujot, ka šāda nesaimnieciska aina izveidojusies saistībā ar trūkumiem novada pārvaldībā.

Saistībā ar minēto Pūce domes priekšsēdētājam pieprasīja paskaidrojumus. Izvērtējot Bauzes-Krastiņa atbildes, ministrija secinājusi, ka priekšsēdētājs nav izpildījis savu pienākumu, proti, nav veicis kontroli pār pašvaldības budžeta 2017. gada un 2018. gadam vadību.

Rīkojuma projektā skaidrots, ka pašvaldības plānoto un faktisko pamatbudžeta izdevumu starpība 2017. gadā ir 2 938 129 eiro, bet 2018.gadā – 511 323 eiro. Arī VK ziņojumā norādījusi, ka, neveicot grozījumus saistošajos noteikumos par 2017. un 2018.gada budžetiem asignējumu palielināšanai un pārsniedzot domes apstiprinātos budžeta apmērus, pašvaldības vadība nav ievērojusi likumā “Par pašvaldībām” noteiktās prasības un līdz ar to bez tiesiska pamata iztērējusi 3 449 452 eiro.

Tāpat VARAM secinājusi, ka “Garkalnes ūdens” ir cietis zaudējumus divus gadus pēc kārtas, un zaudējumi ir radušies izmaksām neatbilstošu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu noteikšanas rezultātā. Ministrija uzskaitījusi vēl citus domes pārkāpumus.

LETA jau ziņoja, ka ilggadējais Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Bauze-Krastiņš otrdien nolicis domes vadītāja pilnvaras, skaidrojot, ka tas darīts veselības stāvokļa dēļ.
1 komentārs