“Cilvēki tur met, es arī! Neko nezinu!”; netālu no Gaujas Nacionālā parka pieķer piegružotāju

5 komentāri
“Cilvēki tur met, es arī! Neko nezinu!”; netālu no Gaujas Nacionālā parka pieķer piegružotāju
EKRĀNUZŅĒMUMS

Pirms pāris dienām kāds Gaujas ciemata iedzīvotājs iemūžinājis skatus, kā vietējā mežā kāda sieviete, neviena netraucēta, atbrīvojas no atkritumiem un būvgružiem. Turklāt piegružotāja ne tuvu nav vienīgā, kura uzskata, ka mežs pie Gaujas Nacionālā parka ir izgāztuve.

Pavisam nesen Gaujas ciemata nomalē kāda vietējā iedzīvotāja tikai dažu desmitu metru attālumā no Gaujas Nacionālā parka robežas mežmalā izmeta veselu lērumu atkritumu. Šajā gadījumā video autors brīdi vēlāk pat uzrunājis piegružotāju, taču acīmredzami kundze nesaprata, ko izdarījusi nepareizi.

Saruna ar piedrazotāju

Vajadzēs savākt to, ko izmetāt.

Stiklu.

Nu?!

Stiklus var mest mežā?

Kur man viņus mest? Konteiners stāv tur pie katlu mājas. Kur man tos izmest? Saki! Kur? Cilvēki tur met un es arī! Neko nezinu.

Likumsakarīgi, ka šis video tajā pat dienā nonācis vietējās policijas rīcībā, un uz notikuma vietu nosūtīta viena no Reģionālās pašvaldības policijas ekipāžām. Ierodoties nomaļajā vietā, kas slēpjas aiz garāžu un šķūņu pudura, kārtības sargu acīm gravā pavērusies kaudze ar atkritumiem. Ātri vien likumsargi sastapa arī piegružotāju, kura vainu atzīst.

Tajā pašā vakarā sievietei noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Viņai būs jādodas uz administratīvo komisiju, kas lems par soda mēra apmēru. Reģionālās pašvaldības policijas Inčukalna novada nodaļas priekšnieks norāda, ka arī turpmāk ikkatram no pieķertajiem piemēslotājiem būs jārēķinās ar bargām soda sankcijām.

“Par minēto pārkāpumu fiziskām personām soda nauda ir no 70 līdz 700 eiro, juridiskām jau no 350 – 2900 eiro. Kā arī, ja pārkāpums veikts ar transportlīdzekli, var piemērot tā konfiskāciju,” brīdina Reģionālās pašvaldības policijas Inčukalna nodaļas priekšnieks Māris Jurēvičs.

Neparastākais šajā stāstā ir tas, ka turpat ciematā raidījums “Degpunktā” sastop arī namu pārzini, kura ir pārsteigta par atklājumiem mežā. Vismaz vietējiem problēmām ar atkritumu izmešanu nevajadzētu būt.

Jāpiebilst, ka šajā gadījumā sods pienāksies ne tikai meža piemēslotājai. Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki vērsušies arī pret zemes īpašniekiem, kuri pieļāvuši šādu situāciju. Turklāt norāda, ka pagājušajā gadā jau ierosinātas divas lietas par nesakopto teritoriju un īpašnieki ir saņēmuši sodus, taču tie acīmredzot nav motivējuši ko darīt lietas labā. Tādējādi šīs zemes saimnieki var gaidīt jaunus uzaicinājumus uz policiju un vēl kādu, iespējams, jau motivējošāku sodu.