Vidusskolu absolventi lielās izvēles priekšā – sākusies pieteikšanās studijām

0 Komentāru

Jauno studentu uzņemšana augstskolās ilgs divas nedēļas – līdz 11. jūlijam. Pieteikumus pagaidām pieņem elektroniski.

Portālā “Latvija.lv” var reģistrēties studijām 12 augstskolās – Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Banku augstskolā, vairākās reģionālajās un citās augstskolās.

Kamēr jauno studentu uzņemšana tikai sākusies, Latvijas lielākajā augstskolā – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) – līdz šim populārākās studiju programmas ir bijušas arhitektūra un informācijas tehnoloģijas. Tā LNT rīta ziņu raidījumā “900 sekundes” sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis. Taču viņš sagaida, ka popularitāti iemantos arī vairākas jaunās studiju programmas.

Leonīds RibickisLeonīds Ribickis

Rīgas Tehniskās universitātes rektors

Industriālais dizains un vēl viena studiju programma būs kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju – radošās industrijas, kur mēs ceram un arī esam pārliecināti, ka tur būs daudz studēt gribētāju. Arī jaunā programma “Adaptronika”. Tās ir elektroiekārtas ar mākslīgo intelektu – tas, kas mūs pārņems nākotnē un ar ko mums būs jāsadzīvo.

Tikmēr Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks cer, ka nākamie studenti lielāku interesi izrādīs par dabas zinībām, lai tās papildinātu populārāko studiju sarakstu, kura augšgalā LU tradicionāli ir datorzinības un tiesību zinātne.

Indriķis Muižnieks

Indriķis Muižnieks
Latvijas Universitātes rektors

Protams, tie ir arī “vadībnieki”, tie ir žurnālisti. Bet, ko es ceru, ka tagad tajā pieciniekā bez mediķiem, kas arī vienmēr ir bijuši ļoti populāri, kur mums ir, varētu teikt, Latvijas vadošie medicīnas speciālisti, mūsu profesūra, parādīsies vēl kāda dabas zinātņu joma. Es cerētu uz vidi vai bioloģiju. Tas ir tas, kas pēdējā laikā ir tuvu, bet vēl nav bijis tajā topā.

Elektroniski iesniegtais pieteikums studijām būs jāapstiprina augstskolā klātienē no 4. jūlija, kad klātienē varēs iesniegt arī pieteikumus tie, kuri to nebūs izdarījuši e-vidē.

Topošo studentu izvēle vēl nav zināma, bet Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija par iepriekšējo akadēmisko gadu liecina, ka pērn visvairāk pirmkursnieku – 40,9% – izvēlējās studēt sociālās un humanitārās zinātnes, bet 28,2% – inženierzinātnes un dabas zinātnes.

0 Komentāru