Vidusskolēniem sācies centralizēto eksāmenu noslēdzošais posms

Pievienot komentāru

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, skolās sācies eksāmenu laiks – 12. klašu skolēni droši vien mājās atpūšas pēc īpaši smagas dienas, kad vairāku stundu garumā vajadzēja tikt galā ar latviešu valodas pārbaudījumu.

Šonedēļ vidusskolēniem jāaizvada divi eksāmeni. Otrdien jau noslēdzies latviešu valodas, bet vēl piektdien gaidāms valsts pārbaudes darbs matemātikā. Šajos divos priekšmetos kārto relatīvi lielākais skolēnu skaits, un šogad tie ir vairāk nekā 16 000.

Centralizētos eksāmenus latviešu valodā visā Latvijā divpadsmitklasnieki sāka rakstīt otrdien plkst. 9.00. Eksāmens bija sadalīts trijās daļās, un pēdējo no tām vidusskolēni pabeidza tikai pēc plkst. 14.00.

Savukārt trešdien valsts pārbaudes darbus sāks kārtot arī devītklasnieki, kuriem gaidāms pārbaudes darbs latviešu valodā. Šo eksāmenu kārtošanā izmaiņas gaidāmas visiem tiem devītklasniekiem, kas mācās mazākumtautību skolās. Prot, šogad eksāmenu materiālus saņem latviešu valodā, bet kārtot var izvēles valodā – latviešu vai mācību valodā. Savukārt no nākamā gada gan eksāmenu materiāli, gan visa eksāmenu kārtošana notiks latviešu valodā.

Centralizētie eksāmeni 12. klašu skolēniem noslēgsies 7. jūnijā, kad to kārtos tie, kas izvēlējušies rakstīt eksāmenu ķīmijā. Bet devītklasnieki mācību gadu noslēgs 11. jūnijā, kad gaidāms valsts pārbaudes darbs vēsturē.