Vidusskolas centralizētie eksāmeni šogad sāksies jau marta vidū

Komentāri

Daudziem skolēniem šis laiks paiet intensīvās mācībās. Jaunieši steidz atkārtot mācību vielu dažādos priekšmetos, jo jau pēc divām nedēļām sāksies eksāmeni 12. klasēm.

Pirmais būs angļu valodas centralizētais eksāmens, tomēr daļa to nekārtos, jo savlaicīgi nokārtojuši starptautiski atzīto angļu valodas pārbaudījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairumā mācību priekšmetu šobrīd notiek vidusskolā apgūtās vielas atkārtošana un zināšanu nostiprināšana. Arī angļu valodā, kur gaidāms pirmais centralizētais eksāmens šogad. Neliela daļa skolēnu gan to nekārtos, jo jau ir kārtojuši starptautisko angļu valodas pārbaudījumu, kura rezultāti ir atzīti augstskolās visā pasaulē. Un tagad arī Latvijā.

Eksāmena kārtošana izmaksāja 180 eiro un šo iespēju valstī kopumā izmantoja 233 jaunieši.

Skolotāju novērojumi liecina, ka pēdējos gados svešvalodu zināšanas jauniešiem ir pat labākas nekā izpratne par dzimto valodu – par to liecinot eksāmenu rezultāti. Un to atzīst arī paši skolēni.

Šis ir arī pirmais gads, kad apmēram 3500 skolēniem ir jākārto kāds no Dabas zinātņu pilota eksāmena – ķīmija, fizika vai dabas zinātnes kopumā.

Skolēni, sākot mācības 10.klasē par to, ka būs jākārto šie eksāmeni, vēl nezināja. Tomēr šī eksāmena atzīmi atestātā pēc skolēna izvēles varēs arī nenorādīt.

Kopumā centralizētos eksāmenus kārtot šogad pieteikušies vairāk nekā 16 000 cilvēku – tostarp arī tie, kas eksāmenu nav nokārtojuši, piemēram, pērn. Valsts izglītības satura centrs pagaidām nav saņēmis nevienu ziņojumu par noplūdušiem eksāmenu materiāliem, taču pēc jau gadiem izstrādātas sistēmas veic pārbaudes.

Eksāmenu noplūda pērn netika konstatēta, taču atsevišķiem jauniešiem eksāmenus anulēja, jo viņi pārbaudījumu laikā izmantoja neatļautas ierīces.

Valsts izglītības satura centrs eksāmenu iespējamas noplūdes vai tirdzniecības mēģinājumu gadījumos aicina iedzīvotājus par to ziņot zvanot uz uzticības tālruni vai rakstot e-pastu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl