Vides ministrs dziļi nožēlo, ka 0,41 promiļu reibumā notriecis sievieti

Komentāri

”Pirmām kārtām, protams, es dziļi nožēloju, ka šāds negadījums ir noticis. Droši vien gan to apstākļu dēļ, ka nebija informācijas, ka šāds gājiens notiek pilsētā. Un tieši pie manas dzīvesvietas. Esmu ticies ar baznīcas pārstāvjiem, esmu kopā ar baznīcas pārstāvjiem arī ticies ar šo negadījumā iesaistītu kundzi,” TV3 Ziņām atzina vides reģionālās attīstītības ministrs Kaspars Gerhards.

”Negadījums ir ļoti nepatīkams, policija ir veikusi visas procedūras, paņemti visi paskaidrojumi, visas liecības. Nu policija tad arī vērtēs. Policija izvērtēs šo notikumu. Tas ir pirmais ceļu satiksmes negadījums. Redziet, ja cilvēks brauc uz savu dzīvesvietu un ir radies ceļu satiksmes negadījums, vai tas ir iemesls, ka būtu jādemisionē,” piebilda ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka, pēc TV3 Ziņu rīcībā esošās informācijas, Gerhards satiksmes negadījuma brīdī tomēr bijis 0,41 promiles reibumā.

Pie šāda promiļu daudzuma Latvijā likums vēl neparedz atbildību par automašīnas vadīšanu reibumā – slieksnis ir 0,5 promiles. Gerhards apgalvo, ka nebija dzēris, un pieļauj, ka promiles uzrādījušās, jo lietojis medikamentus.

Incidents notika pagājušajā svētdienā, kad ministrs Kaspars Gerhards ar savu automobili Volvo mēģinājis šķērsot Pils laukumu, Vecrīgā. Pēc ministra paša sākotnēji stāstītā, ceļu uz viņa dzīvesvietu aizšķērsojusi cilvēku grupa. Izraisījusies asa vārdu apmaiņa.

Gerhards mēģinājis cilvēkus apbraukt, bet noticis negadījums. Automašīna uzbraukusi 73 gadus vecai sievietei. Vēlāk izrādījās, ka konflikts patiesībā bijis ar ticīgajiem, kas pie baznīcas lūguši Dievu.

Negadījumu patlaban izmeklē policija. TV3 Ziņu avoti tiesībsargājošajās iestādēs vēsta, ka Gerhards negadījuma brīdī braucis 0,41 promiles reibumā. Tas gan ir pieļaujams rādītājs, jo atbildība par braukšanu reibumā iestātos, sasniedzot 0,5 promiles.

Tikmēr Latvijas Romas katoļu baznīca pārmet Gerhardam neiecietību pret dievkalpojuma dalībniekiem. Ministrs neesot reaģējis uz cilvēku lūgumiem būt saprotošam.

Katoļu baznīcā apgalvo, ka Gerhards uzbraucis sievietei uz kājas. Cietusī slimnīcā saņēmusi medicīnisko palīdzību un vēlāk palaista mājās. Reaģējot uz katoļu baznīcas pārmetumiem, ministrs Gerhards atvainojās par nepacietību. Sarunā ar prāvestu Andri Kravali viņš norādījis, ka tajā brīdī pasākumu skatījis tikai no satiksmes drošības organizācijas viedokļa.

Lasi vēl