VIDEO: zelta monēta Latvijas simtgadei – Ripsakta

Komentāri

Zelta monēta Latvijas simtgadei! Latvijas Banka šodien izlaida pirmo zelta kolekcijas monētu Zelta saktas. Ripsakta. Šī monēta raisījusi ļoti lielu kolekcionāru un iedzīvotāju interesi, jo tā ir arī pirmā zelta monēta, ko banka izlaiž pēc eiro ieviešanas, jo līdz tam izdotas tikai sudraba kolekcijas eiro monētas.

Jau pirms Latvijas Bankas kasu darba laika sākuma šorīt rindā uz monētas iegādi gaidīja desmitiem cilvēku. Pirmās 300 monētas varēja rezervēt vakar internetā, taču rezervāciju apjoms bija izsmelts minūtes laikā. Tie, kas nepaspēja pieteikties uz savu monētu, šorīt steidzās uz banku. Vairums no tiem kolekcionāri, bet mazākā daļa vienkārši interesenti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ripsakta ievada trīs zelta monētu sēriju, ko Banka dāvās Latvijas simtgadei. Tās nominālvērtība ir pieci eiro, bet patiesā cena 170 eiro. Katra nākamā monēta būs dārgāka.

Monētu grafiskā dizaina autore Ingūna Elere par pamatu vienai monētas pusei ņēmusi seno saktu paraugus, taču otru pusi rotā sociālo tīklu simbolika.

Monētas maksimālā tirāža ir 7000 eksemplāru. Banka jau šobrīd paredz, ka nelielu daļu ar laiku pieprasīs arī valsts augstākās amatpersonas un institūcijas, lai pasniegtu kā simbolisku dāvanu ārvalstu vizītēs un nozīmīgiem pašmāju viesiem.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl