VIDEO: Zaķis un Ods palīdz izvēlēties Rīgas Ziemassvētku egles

Komentāri

Galvaspilsētas vadība ir izraudzījusies Rīgas galveno egli. Ir noskatītas vēl vairākas egles, kuras plānots uzstādīt citos pilsētas laukumos.

Vairākus gadus, kamēr Valsts prezidenta kanceleja atradās Melngalvju namā,  pilsētas galvenā egle tika rotāta 11. novembra krastmalā – šajos Ziemassvētkos tā atkal tiks uzstādīta Rātslaukumā. Galvenā Rīgas egle ir vismaz 40 gadus veca un teju 20 metrus augsta.

Savulaik Tīreļu meži stādīti Slokas papīrfabrikai, tagad daudzas egles izaugušas un lieliski der pilsētas rotai. Pagaidām izvēle esot pietiekami liela, saka Rīgas mežu pārstāvis.

Galvenā egle atradīsies Rātslaukumā. Egles tiks rotātas arī Krastmalā, Doma laukumā, pie kultūras pils Ziemeļblāzma, pie uzbērtā kalna Deglava ielā, pie Leļļu teātra un bērnu slimnīcā.

Šogad Rīgas dome egles izvēlas jau pirms valsts svētkiem, lai paspētu tās uzstādīt. Rīgas galvenā egle Rātslaukumā tiks iedegta 2. decembrī.

Šogad Rīgas egles palīdzēja izraudzīties Latvijas Nacionālā teātra izrādes Sarkangalvīte un vilks tēli Zaķis un Ods, kuri izrādē darbojas Meža parlamentā. Tajā bez Zaķa un Oda darbojas arī Tītars, Bebrs un Ķirzaka, kas Sarkangalvīti mudina rīkoties pēc pašu izdomātiem likumiem, tā sargājoties no Vilka.

Video

Foto

Lasi vēl