Video: VUGD mācību glābšanas operācija no “cietušā” redzesloka

Pievienot komentāru

Šodien, 26. jūnijā, Daugavā pie Zaķusalas, notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) praktiskās mācības uz ūdens.

Praktiskajās mācībās tiks inscenēta situācija, kad atpūtas kuģis ir sadūries ar kuteri, kā rezultātā vairāk cilvēki, kas atradās uz abiem peldlīdzekļiem, ir cietuši un pārkrituši pār bortu. Iedomātajā situācijā kuģa un kutera korpusos būs radušās sūces un abi peldlīdzekļi dreifēs Daugavas akvatorijā. Uz avārijas vietu būs izsaukti glābēji, kuri veiks cilvēku glābšanu un sniegs pirmo palīdzību izglābtajiem.

TV3 Ziņu žurnālists arī piedalījās mācībās un tēloja pasažieri, kurš iekļūst avārijā, un safilmēja glābšanas operāciju no cietušā redzesloka.

Šo praktisko mācību mērķis būs pārbaudīt glābēju iemaņas, kā arī trenēt veikt un vadīt glābšanas darbus ūdens akvatorijā.

Uz mācību norises vietu dosies vairāki operatīvie transportlīdzekļi, tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot operatīvās tehnikas pārvietošanos. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu.

Maija izskaņā VUGD izspēlētajam scenārijam līdzīga avārija notika Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, kur kuģu avārijā dzīvību zaudēja 26 tūristi no Dienvidkorejas un divi ungāru apkalpes locekļi, turklāt vēl četru bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas nav atrastas.