VIDEO: Vidzemi skar spēcīgas salnas, vietām joprojām nav lijis

0 Komentāru
VIDEO: Vidzemi skar spēcīgas salnas, vietām joprojām nav lijis
LETA

Dažu nedēļu laikā Latvija pārdzīvojusi krasas laikapstākļu maiņas. Pēc tropiska karstuma sekoja temperatūras krišanās, un šonakt zāles virskārtā vietām temperatūra pat nokritusies līdz mīnus pieciem, sešiem grādiem. Paralēli tam – vietām joprojām nav nolijusi neviena lietus pile.

To, ka temperatūra zāles virskārtā vietām aizvadītajā naktī nokritusi līdz pat mīnus sešiem grādiem, apliecina dati no Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijām.

Lai arī šobrīd ir jūnijs, astronomiskā vasara iestāsies tikai pēc trim nedēļām, līdz ar to salnas pašas par sevi nav uzskatāmas par pārsteigumu.

Par spīti iespaidīgajai negatīvajai temperatūrai, salnas būtiskus zaudējumus nav nodarījušas. Atsevišķās saimniecības nosaldējot pa kādam tomātu stādam. Ogas pasargājis tas, ka tās jau aizmetušās. Taču daudz vairāk lauksaimniekus satrauc ilgstošais sausums.

Voldemāra Dambekalna saimniecība atrodas Dzērbenē, Piebalgas apkārtnē, kuru arī skāra sals. Pārstaigājot laukus nekādi acīmredzami postījumi nav manāmi.

Taču tas, kas redzams uzreiz, ir putekļi. Ir tik sauss, ka nevar nopļaut ne zāli, un arī iesētie biešu laksti alkst lietus.

Kopumā Voldemārs apsaimnieko ap 80 hektāru lielu platību. Laistīt mākslīgi tik daudz nav iespējams. Lai izvairītos no bankrota, viņš savu darbību esot diversificējis. Paralēli vēl viņš nodarbojas ar amatniecību un audzē gaļas lopus.

To, ka salnas šonedēļ vēl varētu atkārtoties, saimnieku satrauc mazāk nekā iespējamība, ka garām varētu paiet lietus mākoņi. Prognozēs tie parādās, taču līdz šim lijis kaut kur citur, tikai ne šeit.

Video

0 Komentāru