VIDEO: vēlētāju aptauju dati septiņās lielākajās pilsētās

0 Komentāru

Vēlētāju aptaujas pie iecirkņiem Latvijas otrā lielākajā pilsētā Daugavpilī liecina, ka vislielāko vēlētāju atbalstu guvusi pašreizējā pašvaldības vadītāja Jāņa Lāčplēša pārstāvētā “Latgales partija”, par kuru balsojuši 29,9%, otru lielāko atbalstu guvusi “Mūsu partija” ar 27,3%, un tai ar 23,8% seko “Saskaņa”.

No 13 partijām 10 – nav ieguvušas vairāk par 5%. Tuvu šai robežai bija “Latvijas krievu savienība” ar 4% un “Zaļo un zemnieku savienība” – 3,5%.

Tie vēl nav provizoriskie pašvaldību vēlēšanas rezultāti, bet gan vēlētāju aptaujas.

Turpat Latgalē blakus esošajā Rēzeknē savukārt ar pārliecinošu – 54,02% atrāvienu no pārējām partijām, lielākais balsu skaits atdots partijai “Saskaņa”. No tās būtiski atpaliek partiju apvienība, ko veido Latgales partija, Nacionālā apvienība un Partija “Vienotība”. Tās saņēmušas 14,1% balsu.

Zaļo un zemnieku savienība ieguvusi 9,5%. 5% latiņu varētu būt pārvarējušas vēl divas partijas – “Vienota Rēzekne” un “Vienoti Latvijai”, kas attiecīgi guvušas 5,82% un 5,42% balsotāju atbalstu.

Aptaujājot vēlētāju izvēli Vidzemes pilsētā Valmierā, redzams, ka jau atkal pārliecinošu balsu vairāku – 56,% guvusi partija “Valmierai un Vidzemei”. No tās ievērojami atpaliek Zaļo un zemnieku savienība, par kuru atdoti 19,2% balsu. Bet tālāk seko Nacionālā apvienība ar 8,9%.

Valmierā vēl 5% barjeru varētu būt pārvarējusi arī “Vienotība”, par kuru balsojuši 7,4% vēlētāju. Uz 5% barjeras pārvarēšanas robežas ir partija “Saskaņa” ar 5,35% balsu. Bet 5% barjeru, iespējams, nav pārvarējusi “Kam pieder valsts”, par kuru savas balsis atdevuši 3,12% vēlētāju.

Savukārt piejūras pilsētā Jūrmalā, spriežot pēc vēlētāju aptaujām, visvairāk balsis guvusi ”Zaļo un zemnieku savienība”, par kuru balsojuši 36,7% vēlētāju. Gata Trukšņa vadītajam sarakstam ar 19,8% seko “Tev, Jūrmalai” un Jaunās konservatīvās partijas apvienotais saraksts. Aptaujas dati liecina, kas, atgādināšu vēl nav provizoriskie vēlēšanu rezultāti liecina, ka Jūrmalā 15,2% balsu guvusi Nacionālā apvienība, tai ar 13,4% seko Saskaņa. Uz 5% barjeras pārvarēšanas robežas ir “Vienotība” ar 4,99% balsu.

Zemgalē, aptaujājot vēlētājus pie Jelgavas vēlēšanu iecirkņiem, noskaidrojies, ka šajā pilsētā lielāko balsu skaits varētu būt saņēmusi Zaļo un zemnieku savienība, par ko nobalsojusi teju puse jeb 45,5% aptaujāto vēlētāju. Ar daudz mazāku atbalstu jeb teju 18% balsīm seko ”Saskaņa”. Par Nacionālo apvienību varētu būt nobalsojuši 9,7%, bet par ”Vienotību” – 8,7% vēlētāju. Tikmēr Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa ”Kam pieder valsts” Jelgavā varētu būt saņēmusi 8 % balsu, bet Reģionu apvienība – 7,9% balsu. Pārējie politiskie spēki saskaņā ar aptaujas datiem piecu procentu barjerai nav pietuvojušies.

Tikmēr Kurzemes lielākajā pilsētā Liepājā, kā liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem, uzvaras laurus varētu plūkt esošā mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija, par kuru nobalsojuši 42,4% aptaujāto vēlētāju. Otro vietu ieņem Latvijas Reģionu apvienība, par kuru nobalsojuši 27% aptaujāto vēlētāju, bet partija “Saskaņa” ar 10,7% aptaujāto balsu palikusi trešajā vietā. Tuvu 5% vēlēšanu barjerai pietuvojusies arī nacionālā apvienība, kurai atbalstu pauduši 4,8% aptaujāto.

Netālu esošajā Ventspilī saskaņā ar aptauju, nevis vēlēšanu rezultātiem vislielāko atbalstu ir guvusi pašreizējā pilsētas mēra Aivara Lemberga vadītā partija “Latvijai un Ventspilij”, par kuru nobalsojuši 60% pilsētas balsstiesīgo iedzīvotāju. Trīs politisko spēku – Nacionālās apvienības, “Vienotības” un Reģionu apvienības apvienotais saraksts – guvis 23,5% atbalstu, bet “Saskaņa” – 5,6% atbalstu. Pēc vēlētāju aptaujas rezultātiem, 5% barjeru Ventspilī varētu nebūt pārvarējusi partija “Alternative”, kura ieguvusi 3,8% balsu.

0 Komentāru