Video: Valsts svētku militārās parādes ģenerālmēģinājums

5 komentāri

Mazāk par diennakti līdz Latvijas Neatkarības dienas svinībām un tām veltītajai militārajai parādei. Cik vērienīga tā būs, par to svētdien varēja spriest Daugavmalā, kur notika parādes ģenerālmēģinājums.

Ar militāro parādi pirmdien tiks godināta ne vien Latvijas valsts neatkarības proklamēšanas 101. gadadiena, bet arī Latvijas armijas simtgade. Parādē piedalīsies ap 1500 karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju un jaunsargu.

Parādi apmeklēs daudzi goda viesi un arī sabiedrotie no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Dānijas, Vācijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV. Šoreiz kopā parādē, bet ikdienā – plecu pie pleca uzdevumos gan starptautiskajās operācijās, gan militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs.

Svētku militāro parādi komandēs Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris, pulkvedis Sandris Gaugers, to pieņems – Valsts prezidents Egils Levits, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Šogad Latvijas armijas karogu uzticēts nest Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3. kājnieku bataljona karavīriem.

Parādi noslēgs Latvijas un sabiedroto spēku, kā arī Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums. Labvēlīgos laika apstākļos būs redzami arī helikopteri, lidmašīna un reaktīvās lidmašīnas “F-16”, kas veic NATO patrulēšanas operāciju gaisa telpā virs Baltijas. Būs arī Latvijas bruņoto spēku pašgājējhaubices, kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas, atmīnēšanas transportlīdzekļus “Husky”, pretgaisa aizsardzības sistēma “Stinger”, taktiskie transportlīdzekļi “Polaris”, kvadricikli un cita bruņoto spēku militārā tehnika.

Parādes apmeklētāji varēs vērot arī sabiedroto valstu – Spānijas, Itālijas, Kanādas, Čehijas un Slovēnijas – bruņutehniku.

21 nāciju zalvi par godu Valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja veiks Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons.

5 komentāri