VIDEO: Valdībā iestrēgusi iecere palielināt dienasnaudu bēgļiem

Pievienot komentāru
VIDEO: Valdībā iestrēgusi iecere palielināt dienasnaudu bēgļiem
F64

Valdībā iestrēgusi iecere palielināt dienasnaudu patvēruma meklētājiem. Nacionālās apvienības iebildumu dēļ lēmuma pieņemšana ir atlikta.

Reaģējot uz ANO Bēgļu aģentūras un arī vairāku Latvijas institūciju kritiku, ka ar diviem eiro un 15 centiem, kas dienā tiek maksāti Muceniekos izmitinātajiem patvēruma meklētājiem, lai iegādātos pārtiku un pirmās nepieciešamības preces, ir nepietiekami, Iekšlietu ministrija ir ierosinājusi dienasnaudu palielināt par 85 centiem, tātad līdz trīs eiro.

Par to šodien bija jālemj valdībai, taču jautājuma izskatīšana tika atlikta, jo pret dienasnaudas palielināšanu ir Nacionālā apvienība.

“Šajā situācijā, kad Latvijā vairāk nekā 20 000 pensionāru saņem pensiju līdz 100 eiro, situācijā, kad ģimenes pabalsti, rēķinot uz vienu dienu, ir mazāki nekā šīs dienasnaudas, protams, būtu visai savādi nerūpēties pašiem par saviem iedzīvotājiem un izrādīt pārlieku, es pat teiktu, izdabāšanu tiem, kuri varbūt neapzinās to sociālo situāciju, kāda ir pie mums,” norādīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

Video