VIDEO: vai kolektīvo iepirkšanās interneta vietņu potenciāls Latvijā ir izsmelts?

0 Komentāru
VIDEO: vai kolektīvo iepirkšanās interneta vietņu potenciāls Latvijā ir izsmelts?
LETA

Kolektīvie iepirkšanās portāli Latvijā kā sēnes pēc lietus parādījās ap 2009. – 2010. gadu. Klientu interese par lētajiem piedāvājumiem un vilinošajām atlaidēm pieauga, taču vienlaikus auga arī cilvēku vilšanās par nereti nekvalitatīvām precēm un pakalpojumiem. Kad sūdzības sāka saņemt arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), portālu uzturētāji attiecības ar klientiem un pakalpojumu sniedzējiem sāka sakārtot un sūdzības mazinājās.

“Šīs te atlaides ļoti bieži tika pasniegtas kā maldinošas. Savā ziņā pasniegtas ļoti lielas atlaides, kaut gan šis pakalpojums tirgū maksā tikpat. Tāpat bija dažādas nianses par pakalpojumu izmantošanas termiņiem, par to, ka ir kaut kādi ierobežojumi, kas nav atrunāti iegādes brīdī,” norāda PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs viena no lielākajiem kuponu pārdevējiem aiziešanu no tirgus skaidro ar to, ka cilvēku pirmā lavīnveidīgā interese par lētajiem piedāvājumiem ir noplakusi un uzņēmums netika galā ar savām finansiālajām saistībām, Latvijā un Igaunijā saviem sadarbības partneriem paliekot parādā 1,2 miljonus eiro. Nepareiza bieži vien ir arī pakalpojumu sniedzēju attieksme, kas savu mārketingu sāka balstīt uz reklāmu portālā.

“Šādas mājas lapas un šāda veida kuponu tirdzniecība pasaulē tiek izmantota kā mārketinga līdzeklis, kā gandrīz vienreizēja akcija, nevis veids, kā uzņēmums kopumā sniedz savus pakalpojumus un tos reklamē,” teic Gertmane.

LNT ziņu aptaujātie kopumā pauda atturīgu attieksmi pret kolektīvajiem iepirkšanās portāliem.

Ekonomists Edmunds Rudzītis arī norāda uz to, ka vieni un tie paši piedāvājumi ļoti bieži atkārtojās. Savukārt tas kopumā atbaida cilvēkus un rada šādām interneta vietnēm sliktu slavu.

“Ja tu vēlies šo te klientu bāzi audzēt, tad tev jāpiedāvā ļoti zema cena un ne vienmēr tas nozīmē labu kvalitāti. Šie te cilvēki, kas vienreiz pie viņiem ierodas, viņi faktiski neatgriežas kā klienti un tie ir faktiski īslaicīgi uzplaiksnījumi. Ja ir kvalitatīva prece, pakalpojumi, tad tik ļoti izmisīgi jauni klienti nav jāmeklē,” teic Rudzītis.

Prognozējot kolektīvās iepirkšanās portālu nākotni, ekonomists paredz iespēju, ka atlikušie iespējams varētu apvienoties, tomēr ilgstošā perspektīvā nākotni šādam biznesam neredz.

Jāpiebilst, ka pagājušajā nedēļā PTAC noslēdza pētījumu par kolektīvās iepirkšanās portālu pārkāpumiem un daudziem uzņēmumiem, tostarp Cherry Media piemēroja sodus kopumā par vairākiem tūkstošiem eiro.

Video

0 Komentāru