VIDEO! Uzzini 18. novembra svētku programmu

Pievienot komentāru

Latvijas proklamēšanas 98. gadadienai par godu visā valstī rīkoti dažādi svētku pasākumi.

Latvijas proklamēšanas 98.gadadiena sāksies ar tradicionālo, valsts svētkiem veltīto ekumēnisko dievkalpojumu Rīgas domā. Tas sāksies pulksten deviņos no rīta, un tajā piedalīsies Valsts prezidents, augstākās amatpersonas un politiķi, bet aicināts apmeklēt ir ikviens. Līdzīgi dievkalpojumi notiks arī citviet Latvijā.

Pēc pasākuma domā notiks ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, bet dienvidū sāksies svētku sēde Saeimā.

Pulksten 14.00 11.novembra krastmalā sāksies svinīgā militārā parāde, kur ar uzrunu uzstāsies arī prezidents. Pēc tās Vējonis dosies uz Rīgas pili, kur pasniegs valsts augstākos apbalvojumus.

Svētku programma turpināsies Nacionālajā teātrī, kur plkst. 18:30 sāksies 18.novembra svētku koncerts. Pēc tā vakarā pirms salūta prezidents teiks savu uzrunu Brīvības pieminekļa pakājē, kur notiks arī muzikāli priekšnesumi – orķestra pavadībā dziedās gan koris, gan solisti Ieva Akuratere, Ginta Krievkalna un Andris Ērglis. Deviņos krastmalā varēs vērot uguņošanu un kopīgi nodziedāt himnu.

Viena no svētku sastāvdaļām ir gaismas festivāls Staro Rīga, kas sāksies šovakar un ilgs līdz 20.novembrim. Galvaspilsētā būs apskatāmi 42 gaismas objekti, galvenokārt izvietoti Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā. Šoreiz daudzas no instalācijām būs interaktīvas, proti, skatītājiem būs ne tikai jāskatās, bet arī jāpiedalās, lai gaismas instalāciju iedarbinātu.

18.novembrī dienas garumā visā valstī notiks dažādi koncerti un pasākumi, piemēram, Koknesē Likteņdārzā būs koncerts ar saulrieta sagaidīšanu, bet Rēzeknē neatkarības dienai veltīts tautas skrējiens.

Lasi vēl