VIDEO: “spoku tīkli” Latvijas upēs un ezeros

Komentāri

Jau otro gadu norit Pasaules Dabas fonda organizētais projekts Spoku tīkli. Tā mērķis ir atrast upēs un ezeros pamestos zvejas tīklus, kas ir bīstami zivīm. Šogad izdevies no ūdens izvilkt vairākus simtus metru tīklu, tādējādi izglābjot daudzas zivis.

Lai gan tos dēvē par spoku tīkliem, diemžēl tajos iekļūst gluži reālas zivis, kas pēc tam tajos nomirst vai kļūst par barību citām zivīm. Visbiežāk šie tīkli ir maluzvejnieku pamesti, kad noziedznieki tiek iztraucēti, tīklu velkot ārā, bet esot arī gadījumi, kad tīklu gluži vienkārši nākamajā dienā vairs nav iespējams atrast, jo pirms tam tas ielikts, atrodoties pamatīgā alkohola reibumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad Pasaules Dabas fonds kopā ar vietējām pašvaldībām strādāja septiņos novados un rezultāti bijuši atzīstami.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl