VIDEO: sola neslēgt slimnīcas līdz 2019. gadam

1 komentārs
VIDEO: sola neslēgt slimnīcas līdz 2019. gadam
LETA

Veselības ministrijā tuvāko nedēļu laikā būs beigti aprēķini, kuras slimnīcas ārpus Rīgas ir nerentablas un tātad – slēdzamas. Bet tas nenotikšot jau nākamgad. To solījusi veselības ministre, tiekoties ar slimnīcu vadītājiem. Taču ātrāk varētu notikt slimnīcu pārprofilēšana.

Latvijas pašvaldību slimnīcu vadītāji uz tikšanos ar veselības ministri šovakar nāca ar bažām, kuras slimnīcas nākamgad tad slēgs vai būtiski pārprofilēs.

Visiem kā bieds ir Pasaules Bankas rekomendācijas par slimnīcu darbības optimizāciju.

Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs:

Uzzinājām to, ka neviena slimnīca netiek slēgta, pakalpojumu apjoms tiek pārrēķināts, un aptuveni divu nedēļu laikā mēs redzēsim, kāds ir pacientu oficiālais pieplūdums, un tad atkarībā no šā skaita domāsim, ko tālāk darīt. Mēs saņēmām informāciju, ka jebkuras reformas stāsies spēkā tikai ar 2019. gadu.

Veselības ministre LNT Ziņām deva mājienu, ka Straupes narkoloģiskā slimnīca kā valsts kapitālsabiedrība tomēr varētu piedzīvot nākamgad slēgšanu ar ārstējošo funkciju pārcelšanu uz Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu. Saspringta situācija joprojām arī Alūksnes slimnīcā. Veselības ministre nedeva cerību, ka slimnīca varētu saglabāt 24 stundu neatliekamo palīdzību. Tas ir iemesls, kāpēc Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji brauks uz Rīgu piketēt pie Saeimas.

Video

Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa:

Ar slimnīcas slēgšanu parasti saprot – pieliek priekšā atslēgu, bet Pasaules Bankas pētījumā ir tas sadalījums, ka mēs tiekam pārviedoti kā 12 stundu labsajūtu centrs. Tas nozīmē – kā ambulatorā iestāde.

Taču šovakar nav atrasts risinājums par valsts apmaksātiem izmeklējumiem.

Tā kā kvotas uz medicīniskiem plānveida pakalpojumiem jau ir beigušās, slimnīcu vadītāji cerēja, ka veselības ministre tomēr būs atradusi papildu līdzekļus. Taču vīlās.

Latvijas reģionos 75% slimnīcu valsts apmaksātie pakalpojumi nav pieejami jau no augusta.

Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs:

Šogad mēs nevienu pacientu par valsts naudu nevaram pieņemt. Mēs varam pieņemt daudz pacientu par maksu. Tas ir maksas pakalpojums, ko valsts neatmaksā. Diemžēl pacientiem ir jāsedz visas konsultatīvās un izmeklējumu izmaksas.

Ārsta konsultācija par vizīti pašiem pacientiem līdz gada beigām tagad būs jāsedz no 20 līdz 40 eiro. Taču medicīnisko manipulāciju izmaksas var pieaugt pat pieckārt. Pērn līdzīgā situācijā līdzekļus atrada Saeimas budžeta komisija. Šoreiz tā nebūs.

Veselības ministre Anda Čakša:

Šogad, jā, dzīvojam pagājušā gada plānojuma periodā, un papildu nauda tieši pakalpojumam nav nākusi klāt.

To, ka tūkstošiem cilvēku nu būs jāgaida līdz jaunajam gadam, veselības ministre neuzskata par problēmu.

Veselības ministre Anda Čakša:

Hronisku pacientu gaidīšanas laiks – trīs mēneši – neskaitās rinda. Tas, kas ir, ir šie ambulatorie izmeklējumi onkoloģiskajiem pacientiem un pie bērnu speciālistiem, un vēl pie dažiem speciālistiem, kur mums iekšēji ir atlikums parādījies.

Cik tūkstoši cilvēku būs palikuši bez valsts apmaksātas veselības aprūpes līdz gada beigām, nav vēl tieši aprēķināts. Daudz labāka situācija tiek prognozēta nākamgad, kad būs papildu septiņi miljoni eiro. Tad valsts apmaksātas konsultācijas pie speciālistiem saņemšot par 220 tūkstošiem cilvēku vairāk, bet par 15 tūkstošiem vairāk cilvēku nekā šogad saņems dienas stacionāro ārstēšanu.

TOP komentāri

  • Viedais
    0 0 0

    Viedais

    Supper!!! Tas nozīmē ka šogad 220 000 pacienti nav saņēmuši konsultāciju, kas viņiem bija nepieciešama un valsts to nav nodrošinājusi!!! Kurp spolējam vai rullējam?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl