VIDEO: šogad salocīti gandrīz 10 kilometri patriotisko lentīšu

1 komentārs

Turpinot savulaik LNT aizsākto tradīciju – valsts svētkus gaidot, pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkano lentīti, šogad četrās dienās salocīti jau gandrīz 10 kilometri Aizsardzības ministrijas sarūpēto lentīšu. Rīgā patriotisko lentīšu locīšana notiek Kara muzejā, un pirmie interesenti bija pieteikušies muzejā jau augustā.

Rīgā šogad jāsaloka 26 tūkstoši sarkanbaltsarkano lentīšu, un palīgos ik dienas Latvijas Kara muzejā ierodas apmēram divarpus tūkstoši cilvēku. Dienas vidū muzejā lentītes loka gan mazi bērni, gan arī vidusskolēni.

Alberts Bērziņš, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10. klases skolnieks:

Man šīs lentītes nozīmē to, ka es ļoti lepojos ar to, ka es šajā valstī dzīvoju un reprezentēju ar šo lentīti, kas es esmu.

Mija Terēza, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas 2. klases skolniece:

Taisīšu visai ģimenei, tikai vecmāmiņai un vectētiņam nē, jo mēs pie viņiem nebraucam, viņi dzīvo Dundagā.

Kārlis Precinieks, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 7. klases skolnieks:

Lentītes ne vienmēr loku, bet vienmēr tad, kad eju kaut kur ārā, tad piespraužu pie apģērba. Tā es izrādu cieņu visiem, kuri ir krituši cīņā par brīvu Latviju.

Interese par iespēju Kara muzejā ne tikai salocīt lentītes, bet arī noklausīties vēsturnieku lekcijas par brīvības cīņām šogad esot milzīga.

Turklāt uz muzeju brauc ne tikai no mācību iestādēm. Piemēram, Anta jau trešo gadu ierodas uz lentīšu locīšanu no Kokneses. Tiesa, pa ceļam uz dēla un mazdēlu vārda dienas svinībām.

Anta Kučere, koknesiete:

Man tas ir svarīgi, svarīgi tāpēc, ka es ļoti mīlu savu Latviju. Mums ir tik forši, tik laba zeme, nav zemestrīču, nekādu nepatikšanu, nav par ko bēdāties.

Sieviete stāsta, ka ir labā nozīmē pārsteigta par mazāko lentīšu locītāju vēstures zināšanām. Arī bērnudārza audzēkņi no Mārupes apgalvo, ka zina, kāpēc jāloka lentītes.

Oto, bērnudārza audzēknis:

Mēs svētkos pieminam laikam kritušos.

Anna, bērnudārza audzēkne:

Mēs lokam viņas Latvijai.

Jaunieši arī dalās pārdomās, ko, viņuprāt, nozīmē būt patriotam.

Zane, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece:

Noteikti nebūtu jābrauc prom no valsts. Ja mācās, tad pēc tam atgriežas atpakaļ uz dzimteni, atbalstīt visos konkursos, aizstāvēt Latvijas godu.

Tikmēr citi eksperimentē, kā patriotiskajām lentītēm piešķirt jaunu veidolu.

Paula, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 7. klases skolniece:

Man jau ir nedaudz apnikuši šie parastie V burtņi un es nolēmu uztaisīt kaut ko interesantāku, tāpēc sāku taisīt bantītes.

Jau piektdien salocīto lentīšu tūkstoši tiks izdalīti gan šeit, pie Kara muzeja, gan arī pie Brīvības pieminekļa. Un jāsaka, ka vismaz pēdējo 5 gadu laikā salocīto lentīšu kopējais garums ir vienāds ar attālumu kā no Rīgas līdz pat Siguldai.

TOP komentāri

  • Sandra Braže
    0 0 0

    Sandra Braže

    Super mazmeitiņa! Tik viena bēda _ pie manis uz Dundagu nebrauksi. Nu ko, mēs ar vectētiņu lentītes locīsim paši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl