VIDEO: skolotāji augustā lems par iespējām aizstāvēt savas tiesības, norāda LIZDA vadītāja

1 komentārs
VIDEO: skolotāji augustā lems par iespējām aizstāvēt savas tiesības, norāda LIZDA vadītāja
LETA

Klaja nerēķināšanās ar sabiedrību – Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība asi kritizē valdības rīcību, pieņemot negatīvus lēmumus skolotājiem. Skolotāji augustā lems par iespējām aizstāvēt savas tiesības – tā šajā rītā raidījumā 900 sekundes sacīja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Pirmdien sasaukta arodbiedrības padomes ārkārtas sēde, kurā lems par turpmāko rīcību. Kā norāda skolotāji – iepriekš neapspriestā kārtība par to, ka pašvaldības, kurām nav iespēju paaugstināt pedagogu atalgojumu pirmsskolas izglītības iestādēs, varēs izmaksāt mazāku atalgojumu par likmi, proti, 560 eiro 620 eiro vietā, ir nepieņemama.

Viena no iespējamajām aktivitātēm varētu būt parakstu vākšana, lai grozītu šodien pieņemtos noteikumus, atceļot iepriekš minēto normu. Tāpat nav izslēgtas arī protesta akcijas. Arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga uzsver, ka viņai joprojām nav atbildēts, kura pašvaldība ierosināja šādu ideju, jo līdz šim neviena pašvaldību organizācija šādus priekšlikumus nav piedāvājusi.

Video: saruna ar arodbiedrības vadītāju Ingu Vanagu