Komentāri
VIDEO: Skaties, kā Ādažu poligonā norisinās militārās mācības Saber Strike 2015
FOTO:LETA

Ar mērķi stiprināt vairāku valstu bruņoto spēku sadarbību Ādažos risinās militārās mācības Sabre Strike. Tās notiek ar mērķi saliedēt NATO, un tajās sava loma ir arī kaujas helikopteram, iznīcinātājam un pat stratēģiskam bumbvedējam B-52.

Starptautiskās mācības Saber Strike jeb Zobena cirtiens notiek uzreiz vairākas valstīs – Polijā, Lietuvā, Igaunijā un arī Latvijā. Kopējais dalībniekus skaits ir ap 6000, šeit Ādažos ap 1000.

Desmitā daļa jeb 100 vīru pārstāv Somiju. Šī valsts nav NATO sastāvā, taču regulāri piedalās bloka rīkotajās mācībās.

 

Praktiskajās mācībās poligonā Somija šodien sniedza atbalstu ar savām bruņumašīnām, kas pielāgotas arī šaušanai ar raķetēm.

Imitētās kaujas laikā, karavīri izmantoja tā saukto MILES sistēmu. Tā mācības maksimāli pietuvina kaujas apstākļiem. Proti, īsti kaujas vingrinājumi tiek izspēlēti, neizšaujot nevienu īstu patronu. Pie ieroču stobriem ir lāzeru sistēmas, savukārt pie apģērba – uztvērēji. Ja šāviens ir precīzs, tiek saņemts signāls un sašautajam ir jāizstājas.

Tas nozīmē, ka viss ir gandrīz pa īstam un savstarpējai uzticībai, sapratnei un sadarbībai ar citu valstu karavīriem, kurus redzi pirmo reizi ir milzīga nozīme.

Viena no skaļākajām dienām, kad šāvieni mijās ar helikopteru dārdoņu un kaujas lidmašīnām, izvēlēta, lai mācības klātienē skatītos ne vien mediji, bet arī diplomāti, jaunievēlētais Valsts prezidents, kā arī NATO augstākā līmeņa vadība.

Tas pat netiek slēpts – Krimas aneksija un kaujas Austrumukrainā drošības stūrakmeņus liek pārskatīt arī aliansei.

Lasi vēl