VIDEO: Siguldā atklāts jau otrais Šūpoļu festivāls

Komentāri

Atklāts Šūpoļu festivāls Siguldā. Tas šajā Latvijas pilsētā notiek jau otro gadu pēc kārtas. Norises laiks pieskaņots Lieldienām, kur šūpošanās ir viena no neatņemamām svētku norises daļām. Šogad pasākuma dalībnieku skaitu ietekmēja ziemīgie laikapstākļi.

Šūpoles Siguldā nav izvietotas vienuviet, bet gan izkaisītas pa visu pilsētas teritoriju. Pavisam šūpoļu ir ap simts. To radīšanā piedalījušies profesionāli meistari, bet ar idejām par vizuālo identitāti dažādi mūziķi, mākslinieki un pat vietējo skolu audzēkņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Īsi pirms atklāšanas, šūpoļu noturību un drošību pārbauda Mārtiņš Rupmejs, kurš ir vairāku objektu līdzautors.

Norises laiks jau otro gadu pieskaņots Lieldienām, taču organizatori vēlas, lai festivāls būtu kaut kas vairāk.

Lai aplūkotu pilnīgi visas šūpoles un vides objektus, jāmēro ceļš no Siguldas dzelzceļa stacijas līdz Pilsētas laukumam. Festivāla pirmajā dienā apmeklētāju gan bija mazāk nekā pirms gada.

Savukārt, tie, kas objektus apskatījuši, par redzēto pauž gandarījumu, ka festivāls attīstās.

Par tik grandioziem plāniem, iespējams, tiešām varēs runāt pēc 27 gadiem. Šobrīd festivāla dalībniekus ģeogrāfija tiks paplašināta ar dalībniekiem no Baltijas.

Šogad šūpoties vēl iespējams svētdien un pirmdien.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl