VIDEO: Siguldā atklāts jau otrais Šūpoļu festivāls

Komentāri

Atklāts Šūpoļu festivāls Siguldā. Tas šajā Latvijas pilsētā notiek jau otro gadu pēc kārtas. Norises laiks pieskaņots Lieldienām, kur šūpošanās ir viena no neatņemamām svētku norises daļām. Šogad pasākuma dalībnieku skaitu ietekmēja ziemīgie laikapstākļi.

Šūpoles Siguldā nav izvietotas vienuviet, bet gan izkaisītas pa visu pilsētas teritoriju. Pavisam šūpoļu ir ap simts. To radīšanā piedalījušies profesionāli meistari, bet ar idejām par vizuālo identitāti dažādi mūziķi, mākslinieki un pat vietējo skolu audzēkņi.

Īsi pirms atklāšanas, šūpoļu noturību un drošību pārbauda Mārtiņš Rupmejs, kurš ir vairāku objektu līdzautors.

Norises laiks jau otro gadu pieskaņots Lieldienām, taču organizatori vēlas, lai festivāls būtu kaut kas vairāk.

Lai aplūkotu pilnīgi visas šūpoles un vides objektus, jāmēro ceļš no Siguldas dzelzceļa stacijas līdz Pilsētas laukumam. Festivāla pirmajā dienā apmeklētāju gan bija mazāk nekā pirms gada.

Savukārt, tie, kas objektus apskatījuši, par redzēto pauž gandarījumu, ka festivāls attīstās.

Par tik grandioziem plāniem, iespējams, tiešām varēs runāt pēc 27 gadiem. Šobrīd festivāla dalībniekus ģeogrāfija tiks paplašināta ar dalībniekiem no Baltijas.

Šogad šūpoties vēl iespējams svētdien un pirmdien.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl