VIDEO: Rīgas Zoo cīnās par melnā stārķēna dzīvību un palīdz atkopties jenotam

Pievienot komentāru
VIDEO: Rīgas Zoo cīnās par melnā stārķēna dzīvību un palīdz atkopties jenotam
LNT

Rīgas Zoodārzā mīt ne vien oficiālo ekspozīciju dzīvnieki, putni un kukaiņi. Bieži vien te pagaidu mājvietu rod cilvēku izglābti zvēri, kā arī konfiscētie dzīvnieki, kuru turēšana nebrīvē ir likuma pārkāpums. Pašlaik zoodārza darbinieki rūpējas par melnā stārķa mazuli un kādu jenotu, kurš mitinājies kvadrātmetru lielā kastē.

Mēnesi vecu melnā stārķa mazuli uz Zoodārzu atveda ornitologi. Gredzenojot putnus, tika atrasta ligzda ar trim stārķēniem, kurus, visticamāk, vecāki pametuši barības trūkuma dēļ. Viens jau bija nedzīvs, otrs – nomira zoodārzā, bet par trešo – pašlaik cīnās.

Stārķēns negrib ēst un tiek barots piespiedu kārtā. Ļoti bieži, mazām porcijām. Viņa svars ir stipri zem normāla. Mazais melnais stārķēns ir apmēram 40 dienas vecs. Šajā vecumā viņam jau būtu jāpieceļas kājās un jāēd pašam. Bet pagaidām nekā.

Video

Zoodārza darbinieki cer, ka melno stārķēnu izdosies izglābt. Bet brīdina: ne kuram katram putnu mazulim ir nepieciešama cilvēka iejaukšanās. Piemēram, tagad ir sudrabkaiju mazuļu laiks, un ir pilnīgi normāli, ka tie neveikli pastaigājas pa zemi.

Pagājušogad zoodārzā tika pieņemti 72 visdažādāko sugu putni un zvēri. Starp tiem arī tādi, kurus konfiscējusi Dabas aizsardzības pārvalde. Pēdējais šāds gadījums – jenots, kuru saimnieki vēlējušies pārdot ar sludinājumu portāla Ss.lv starpniecību. Kontrolpirkuma laikā viņš tika atsavināts.

Foto

Dzīvnieks ticis turēts nepiemērotos apstākļos kvadrātmetru lielā kastē. Viņš bijis pārāk resns un sirdzis ar dermatītu, jo iepriekšējie saimnieki viņu barojuši ar čipsiem un konfektēm. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvjiem izdevies noskaidrot, ka šāds ēdiens dzīvniekam dots, “lai viņš justos laimīgs”. Tagad jenots ļoti priecājas par zoodārzā piedāvāto barību, labprāt ēd zivis, paipalas, dažāda veida dārzeņus un augļus.

Kas ar jenotu notiks tālāk – pagaidām nav skaidrs. Rīgas zoodārzā jenotu ekspozīcija nav plānota, tā kā visticamāk zvēriņu atdos kādam citam zoodārzam. Zoodārza speciālisti arī secinājuši, ka pēc ūdens bruņrupučiem un seskiem, acīmredzot sākusies mode turēt mājās jenotus. Taču pietiekami bieži zoodārzā nonāk arī ne tik eksotiski zvēri. Piemēram, ežu mazuļi, ar kuriem arī nelikumīgi tirgojas.